Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News
Reklama

Urząd Miasta w Rzeszowie w Wigilię (24 grudnia) będzie nieczynny, ale miejskie żłobki tak i to aż do godz. 17:00. Pracownicy uważają, że to gruba przesada. 

– Czym to jest spowodowane? Pani dyrektor i jej urzędniczki będą pracować do 15:30 w Wigilię? – pyta anonimowo pracownica jednego z miejskich żłobków. – To przesada, by żłobki w taki dzień były czynne tak długo. My też chcemy się wcześniej przygotować do świąt, a nie robić wszystko na ostatnią chwilę – dodają inni. 

Agata Bobowska, dyrektor Miejskiego Zespołu Żłobków w Rzeszowie, przypomina, że Wigilia jest dniem pracy. – Jak co roku, rodzice będą mogli skorzystać z opieki nad dzieckiem we wszystkich miejskich żłobkach – wyjaśnia. 

Od powstania Miejskiego Zespołu Żłobków w 1991 roku, jeśli Wigilia wypada w dzień roboczy (tak jest w tym roku – w piątek), żłobki są czynne i świadczą opiekę nad dziećmi. – Natomiast obsada personelu ustalana jest przez kierowników żłobków w zależności od potrzeb, czyli ilości zgłoszonych dzieci – dodaje Bobowska. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Twierdzi też, że do MZZ nie dotarły sygnały od pracowników żłobków, że są niezadowoleni z tego, że muszą pracować w Wigilię i to jeszcze tak długo. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama