Mieszkańcy Boguchwały bez dojazdu do posesji. „Bubel budowlany”

Kuriozalna sytuacja w podrzeszowskiej Boguchwale. Do bloków przy ulicy Mickiewicza tak powstały zjazdy, że mieszkańcom zablokowały dojazd do posesji. 

 

Zdjęcia: Kamil / Czytelnik Rzeszów News

Chodzi o bloki do osiedla „Nova Boguchwała”, które stworzyła firma Trans-Bud. Powstały tam 3 zjazdy do 6 bloków. – Na ostatnim etapie budowy okazało się, że dojazdy do posesji projektu „Nova Boguchwała” okazały się bublem – twierdzi Kamil, jeden z mieszkańców.

– Żaden z zaprojektowanych zjazdów do bloków nie nadaje się do użytku z powodu różnicy terenów oraz biegnących linii gazowych. Mieszkańcy zostali bez dojazdu do posesji. Gmina zrzuca winę na dewelopera, Trans-Bud obarcza winą gminę – twierdzi pan Kamil. 

Przebudowa drogi (około 500-metrowy odcinek) jest finansowana z budżetu gminy Boguchwała przy wsparciu rządowego funduszu Polski Ład. Inwestycja pochłonie ponad 2,7 mln zł. Zaczęła się w kwietniu br., finał przewidziano jeszcze w tym miesiącu.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Gmina: wstępne rozwiązanie

Przebudową drogi zajmuje się Miejskie Przedsiębiorstwo Dróg i Mostów z Rzeszowa. Justyna Placha-Adamska, wiceburmistrz Boguchwały, wyjaśnia, że inwestycja obecnie jest na etapie projektowania przekładek kolizji dojazdów z sieciami.

– Do czasu wykonania docelowych dojazdów mieszkańcy korzystają z drogi tymczasowej utwardzonej płytami – twierdzi Placha-Adamska. Zapewnia, że ze strony gminy nie było żadnych zaniedbań w sprawie zjazdów, ale potwierdza, że mieszkańcy złożyli skargi.

– Przeprowadzono rozmowy z deweloperem. Ustalono wstępne rozwiązanie – przekazuje nam wiceburmistrz Placha-Adamska. Jakie to rozwiązanie? Gmina tego nie wie. Próbowaliśmy się tego dowiedzieć w firmie Trans-Bud. Bezskutecznie. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama