Zdjęcie: Archiwum

Od maja obniżone będą ceny za wywóz śmieci w Rzeszowie. Mniej zapłacą mieszkańcy domów jednorodzinnych, rodziny trzyosobowe i osoby samotne.

Podczas ostatniej sesji radni zgodzili się na propozycję prezydenta Tadeusza Ferenca, dotyczącą obniżki cen śmieci dla mieszkańców domów jednorodzinnych. Uchwała w tej sprawie uprawomocniła się w zeszłym tygodniu.

– Od maja osoby mieszkające w domach jednorodzinnych samotne i segregujące śmieci będą płaciły 15 złotych za ich wywóz. Do tej pory płaciły dwa razy więcej. Podobna zniżka czeka również rodziny trzyosobowe, które teraz zapłacą 40 zł, czyli o 6 złotych mniej niż obecnie. Śmieci osób samotnych, które nie korzystają z recyklingu będą wywożone za 22 złote miesięcznie, a rodzin trzyosobowych niesegregujących śmieci za 60 zł – wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. – Należy jednak pamiętać, że aby skorzystać ze zniżki trzeba ponownie wypełnić deklarację śmieciową – dodaje.

Deklaracja śmieciowa dostępna jest w wydziale gospodarki komunalnej urzędu miasta  przy ul. Hanasiewicza 10 oraz w punktach informacyjnych urzędu w rzeszowskich centrach handlowych. Dodatkowo można ją pobrać ze strony internetowej Biuletynu Informacji Publicznej Miasta Rzeszowa (TUTAJ), a wypełnioną zostawić w punkcie informacyjnym lub złożyć w wydziale gospodarki komunalnej.

Nowe deklaracje o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi można składać od 25 kwietnia 2014 r.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama