Reklama

Rzeszowski Dom Kultury już planuje działania na nowy sezon kulturalny 2014/2015. Chce wzbogacić ofertę zajęć artystycznych dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Na platformie Dobre Pomysły upublicznił projekt pod nazwą „Zaproponuj nowe zajęcia dla Rzeszowskiego Domu Kultury”. Liczy na sugestie i pomysły mieszkańców.

Rzeszowski Dom Kultury to instytucja, którą tworzy 15 filii na terenie miasta. Podstawowym celem jej działalności jest organizowanie sprzyjających warunków do rozwoju kultury oraz zagospodarowanie czasu wolnego dla mieszkańców. – Systematycznie wzbogacamy własną ofertę, tak by nowe zajęcia były atrakcyjne dla rzeszowian. Obecnie poszukujemy pomysłów na interesujące zajęcia dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Jesteśmy także ciekawi, jakie propozycje i sugestie mają mieszkańcy stolicy Podkarpacia – mówi Mariola Cieśla, dyrektor Rzeszowskiego Domu Kultury.

Projekt ma pomóc wygenerować najlepsze propozycje dla różnych grup wiekowych, których przedstawiciele uczęszczają na zajęcia do tej instytucji. Mieszkańcy Rzeszowa swoje propozycje i sugestie mogą kierować dla dzieci i młodzieży oraz dorosłych i seniorów. Mogą to być zajęcia o szeroko rozumianym profilu artystycznym, ale również sportowym. – Najlepsze i najciekawsze pomysły, chcemy wykorzystać i wprowadzić do naszej oferty w nadchodzącym sezonie kulturalnym, który rozpoczyna się już we września tego roku – dodaje Mariola Cieśla.

Organizator projektu spośród nadesłanych pomysłów, wybierze najciekawsze propozycje, które zostaną wdrożone do najnowszej oferty kulturalnej. Autorzy najlepszych propozycji zostaną nagrodzeni nagrodami ufundowanymi przez Rzeszowski Dom Kultury w postaci miesięcznych karnetów (w październiku 2014 r.) na zajęcia fitness oraz siłowni zlokalizowanych w filiach na terenie miasta. Konkurs trwa do 11 lipca 2014 r.

Konkurs „Zaproponuj nowe zajęcia dla Rzeszowskiego Domu Kultury” upubliczniono na platformie Dobre Pomysły. Jest to internetowa platforma społeczna, która działa w oparciu o zasady crowdsourcingu. – W swoim założeniu gromadzi dobre pomysły i rozwiązania od społeczeństwa, które mają wspierać rozwój miasta. Platforma jest nowym kanałem wspomagającym komunikację samorządu z mieszkańcami – mówi Monika Sanek-Żmuda ze Sprinet Polska, firmy współtworzącej platformę.

Każdy, kto chce dodać własne pomysły i sugestie w ramach konkursu może to uczynić przez wcześniejsze zalogowanie się na portalu dobrepomysly.erzeszow.pl. Rejestracji dokonuje poprzez własne konto internetowe lub przez konto na profilu Facebook. Zgłaszając własny pomysł, należy skorzystać z formularza „dodaj pomysł” w projekcie „Zaproponuj nowe zajęcia dla Rzeszowskiego Domu Kultury”. Wszyscy zalogowani mogą komentować zamieszczone propozycje, oceniać i zagłosować.

Link do projektu TUTAJ.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama