Reklama

Womak, który chce wybudować w Rzeszowie, aquapark stawia warunek – ma on stanąć obok galerii Nowy Świat, której jest właścicielem. Mieszkańcy os. Andersa protestują i chcą przeniesienia inwestycji w inne miejsce.

Aquapark ma stanąć w parku Sybiraków przy ul. Ofiar Katynia w Rzeszowie. Teren na os. gen. Andersa, który miasto chce oddać pod inwestycję, obejmuje 1,4 ha i obecnie jest przeznaczony na tereny rekreacyjne dla mieszkańców. Co prawda mieszkańcy osiedla nie są do końca zadowoleni z zagospodarowania terenu. Ale, gdy pierwszy raz pojawiła się propozycja zbudowania w tym miejscu aquaparku, zaczęli protestować. Uzasadniano, że to jedyny teren zielony, z którego korzystają okoliczne osiedla. Pod listem protestacyjnym zebrano ponad tysiąc podpisów.

Firma Womak nie ukrywa, że chce inwestować, ale tylko w tym miejscu. Inwestorowi zależy właśnie na tej lokalizacji, ponieważ liczy na ściągnięcie klientów do stojącej obok galerii. Miasto popiera inwestycje w tym miejscu, ponieważ bez wsparcia prywatnego kapitału byłaby dużym obciążeniem dla miejskiego budżetu. Ani inwestor, ani miasto nie chcą na razie zdradzać, jak przebiegały negocjacje.

– Inwestycja miałaby być realizowana w partnerstwie publiczno-prywatnym. Szczegółów na razie nie zdradzamy, ponieważ wciąż trwają negocjacje – wyjaśnia Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. – Mogę powiedzieć jedynie, że wizja miasta i firmy, co do realizacji tej inwestycji jest bardzo zbieżna.

Chłodnicki tłumaczy, że najważniejszą sprawą jest utrzymanie obiektu. Większość wybudowanych w Polsce aquaparków przynosi straty. – Mamy nadzieję, że na kolejnych spotkaniach rozstrzygniemy tę kwestię. Chcemy jednak już teraz zacząć przygotowania do inwestycji, dlatego na majową sesje skierujemy projekt uchwały o zarezerwowanie terenu pod aquapark – informuje rzecznik.

Wiadomo, że przeciwna inwestycji na os. Andersa będzie część klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości, którzy uważają, że taka inwestycja powinna znaleźć się na obrzeżach miasta. Radni przekonują, że obecnie trwają prace nad miejscowym planem zagospodarowania dla tego terenu. Zakłada on, że park Sybiraków ma być przeznaczony jako zieleń publiczna, a nie teren pod inwestycje.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

17 KOMENTARZE

  1. Proponuję aby radni chcący przenieść aquapark na obrzeża miasta sprecyzowali o jakie obrzeża im chodzi, bo jeśli są to okolice jakichś osiedli to na pewno ich mieszkańcy zajmą miejsce obecnie protestujących.

  2. Dlaczego na siłę chce się uatrakcyjnić teren i tak już dość atrakcyjny ,przecież wybudowanie tak małego kompleksu na proponowanej działce jest bez sensu . Womak zrobi sobie dobrze , korzystać będą z tego tylko przyjezdni a i tak będzie tam tłok że nie wsadzi tam nikt nawet pół stopy. A później to kukułcze jajo przejmie miasto , natomiast mieszkańcy będą się borykać z parkującymi na dziko po całym osiedlu samochodami jak do tej pory jest z studentami WSZiA bo wątpię że parkingi pomieszczą galeriowiczów , aquaparkowiczów, wsizowiczów a w przyszłości ponoć jeszcze klientów marketu budowlanego na poczet kturego zabiorą boisko jakieś szkole bo poco dzieciakom ono zawsze mogą pograć na betonie .

  3. Ze ktos ma psa który musi sie wypróżnić w parku to nie znaczy ze wszyscy mieszkańcy mają sie na to zgadzac. W Rzeszowie 180 tys w tym kilkanascie tys studentow a tu blokuje kilku emerytow, milicjant i były ormowiec? Niepoważne

  4. Jak nie wybuduje ta zagraniczna firma to prawda taka za Rzeszow nie wybuduje aqaparku lub zapisze go gdzies w budzecie na lata 2050/60 Moze warto poswiecic kawalek parku zeby powstal obiekt ktorego brak w jednym miescie wojewodzkim! No i to praca dla budowlancow z rzeszowa, dla rzeszowskich wlascicieli betoniarni i hurtownikow i wytworcow materialow budowlanych. To sa miliony zl. Szkoda przez garstke ludzi z Baranowki stracic taka inwestycje jak tu takie bezrobocie! Sam jestem stary i pewnie moze z raz sie wybiore zobaczyc ale Rzeszow to miasto studentow, Teraz alternatywa zwirownia jesli pogoda. A tak caly rok mozna sie pluskac

Comments are closed.