Mieszkańcy rozliczyli PIT w Rzeszowie, ratusz ich nagrodził [ZDJĘCIA]

Czy rozliczenie z fiskusem może sprawiać radość? Ależ oczywiście! Dowodem na to jest uśmiechnięta twarz Małgorzaty Fronczyk, która wygrała skuter podczas loterii „Rozlicz PIT w Rzeszowie”.  

 

W tym roku rzeszowska loteria dla mieszkańców stolicy Podkarpacia miała dwie części: „Rozlicz PIT w Rzeszowie” i „Mieszkam w Rzeszowie”. Pierwsza trwała od 8 kwietnia do 8 maja. Jej zwyciężczynią została Małgorzata Fronczyk, która dziś w ratuszu z rąk prezydenta Tadeusza Ferenca otrzymała nagrodę główną – skuter Romet Blu City.

– Gdy dowiedziałam się o wygranej byłam bardzo szczęśliwa – mówiła pani Małgorzata. – Zwycięstwa jednak nie byłam pewna w pierwszej chwili, ponieważ ujawniono listę laureatów, ale nie podano nazwisk. Dopiero później organizatorzy zadzwonili do mnie potwierdzając moje zwycięstwo – dodawała.

Po ślubie wróciła do Rzeszowa

Małgorzata Fronczyk, choć urodziła się w stolicy Podkarpacia, to jednak wychowywała się w podrzeszowskiej miejscowości – Budy Głogowskie. Tam spędziła dzieciństwo i lata szkolne, by wrócić do Rzeszowa.

– Od 20 lat jestem zatrudniona w Rzeszowie. Pracuję w Poczcie Polskiej. Natomiast 16 lat temu, gdy wyszłam za mąż, przeprowadziłam się na stałe do Rzeszowa – opowiadała zwyciężczyni loterii „Rozlicz PIT w Rzeszowie”.

Najbliżsi pani Małgorzaty nie wiedzieli, że zgłosiła się ona do loterii, choć dla niej było to oczywiste, że skoro w Rzeszowie rozlicza PIT i pojawia się okazja, by coś wygrać, to należy z niej skorzystać.

Zanim rozstrzygnięto loterię, laureatka wspomniała o swoim zgłoszeniu mężowi, który był sceptycznie nastawiony do tego pomysłu. Ale gdy dowiedział się, że to właśnie jego żona wygrała nagrodę główną, to bardzo się ucieszył.

W tym roku, oprócz pani Małgorzaty, uhonorowano nagrodami jeszcze dziewięć innych osób.

Ferenc: Zasługujecie na nagrody

Okazało się również, że rozdzielenie loterii na dwa etapy było dobrym pomysłem urzędników. W tym roku do samego konkursu „Rozlicz PIT w Rzeszowie” zgłosiło się 1117 osób. To praktycznie dwa razy więcej niż w ubiegłym, gdzie  do loterii „Tu mieszkam, tu żyję” zgłosiło się 570 osób.

– Zasługujecie Państwo na te nagrody – mówił podczas wręczania nagród Tadeusz Ferenc. – Takie konkursy właśnie po to organizujemy, aby zachęcić jak największą liczbę osób do tego, by meldowali się w Rzeszowie – dodawał.

Prezydent zwrócił również uwagę na to, że wszystko kosztuje – szkoły, drogi, teatry…  Dlatego ratuszowi tak bardzo zależy na tym, by do kasy miasta wpływało jak najwięcej pieniędzy, m.in.  z podatków dochodowych od osób fizycznych, które są zameldowane w stolicy Podkarpacia.

– To jest Wasze miasto. Czujcie się tu jak pełnoprawni obywatele, a więc korzystając z danin miasta i płacicie również daniny na jego rzecz – mówił prezydent Ferenc.

– Koszty loterii są niewielkie w porównaniu z korzyściami – mówiła Małgorzata Furtak-Żebracka, dyrektor Wydziału Promocji i Współpracy Międzynarodowej rzeszowskiego magistratu.

Trudno się z tym nie zgodzić, skoro przychód z rozliczonych PIT-ów tylko tych osób, które wzięły udział w loterii, wyniósł prawie 1,28  mln zł, a w ubiegłym roku było to 914 tys. zł.

Obecnie w Rzeszowie zameldowanych jest 187 tys. osób, a szacuje się, że w stolicy Podkarpacia mieszka przeszło 220 tys.

„Mieszkam w Rzeszowie” wciąż trwa

W dalszym ciągu trwa jeszcze jedna loteria – „Mieszkam w Rzeszowie”, do której mogą się zgłaszać osoby, które zameldowały się w mieście od 1 maja 2015. Zgłoszenia będą przyjmowane do 20 listopada br.

Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie www.loteriarzeszow.pl oraz w Punktach Informacyjnych i Punktach Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa (lista punktów dostępna na stronie: www.rzeszow.pl) a także w rzeszowskich Urzędach Skarbowych.

Obecnie przyjęto już ponad 300 zgłoszeń.

W loterii „Mieszkam w Rzeszowie” można wygrać robot kuchenny Thermomix, komputer Macbook Apple, odkurzacz Irobot Roomba 866, Apple I Pad Air 2, Orbitrek, Sony Playstation 4, generator pary Tefal, wodoodporny walkman, głośnik bezprzewodowy JBL Charge 2, czytnik e-booków Amazon Kindle paperwhite 3.

JOANNA GOŚCIŃSKA

Lista laureatów loterii „Rozlicz PIT w Rzeszowie” 

1. Małgorzata Fronczyk – skuter Romet Blu City;

2. Konrad Skolimowski – telewizor Samsung UE48JU6510;

3. Wojciech Żarnowski – aparat fotograficzny NIKON D7100;

4. Sławomir Szylar – smartfon Samsung Galaxy 6 edgee +;

5. Michał Karwan – środek transportu osobistego Smart-C;

6. Łukasz Kwiatek – zegarek Garmin Forerunner;

7. Justyna Pacześniak – kamera Go Pro Hero 4;

8. Boleslaw Pezdan – wodootporny odtwarzacz Sony

9. Krzysztof Kosiorowski – głośnik bezprzewodowy JBL;

10. Maria Chłopek – czytnik e-booków Amazon Kindle Paperwhite.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama