Reklama

Coraz częściej społeczeństwo nie pozostaje obojętne i reaguje na przypadki jazdy na „podwójnym gazie”. Efektem społecznej reakcji są trzy obywatelskie ujęcia w ubiegły weekend w Rzeszowie nietrzeźwych kierujących. Pięciu innych ujawnili policjanci drogówki.

W piątek około godz. 20.30 policjanci po raz pierwszy zostali poinformowani o ujęciu pijanego kierującego. Na miejscu zastali mieszkańca Rzeszowa, który wskazał policjantom kierowcę volkswagena. Najpierw nie zastosował się on do zakazu wyprzedzania, a następnie zmieniając pas ruchu zmusił zgłaszającego do gwałtownego hamowania, by uniknąć zderzenia. Na kolejnym skrzyżowaniu podszedł on do kierującego volkswagena. Wyczuł od niego alkohol, wyciągnął kluczyki ze stacyjki i zawiadomił policjantów. Kierowca volkswagena miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Kolejni dwaj nietrzeźwi kierujący zostali ujęci w niedzielę. Po godz. 20 przy ulicy Sympatycznej na Nowym Mieście świadkowie uniemożliwili jazdę kierującemu samochodem, gdy wyjechał na ulicę z miejsca parkingowego. Jeden ze świadków zajechał mu drogę własnym autem, inni uniemożliwili ucieczkę. W jego przypadku badanie wykazało ponad 2,9 promila alkoholu.

Kilka godzin później policjanci otrzymali zgłoszeni o ujęciu pijanego motorowerzysty. Został on zatrzymany przez innego kierowcę, gdy jadąc całą szerokością ulicy Podkarpackiej w kierunku ulicy Powstańców Warszawy omal nie doprowadził do zderzenia z samochodem. Kierowca samochodu, kiedy poczuł woń alkoholu wyciągnął kluczyki ze stacyjki pojazdu i zawiadomił funkcjonariuszy. Motorowerzysta jechał bez włączonych świateł oraz przewoził pasażera bez kasku ochronnego. Wynik badania na zawartość alkoholu to w przypadku kierującego motorowerem ponad 2,1 promila, a w przypadku jego pasażera około 0,7 promila.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W weekend policjanci zatrzymali również dwoje nietrzeźwych kierujących, którzy spowodowali kolizję. W piątek około godz. 21.30 funkcjonariusze interweniowali przy ulicy Wyspiańskiego. Tam kierująca fordem mondeo jadąc w kierunku ul. Witosa na łuku drogi zjechała na przeciwległy pas, gdzie zderzyła się z pojazdem specjalnym – zamiatarką drogową. Kobieta miała w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu.

W niedzielę pijany kierujący passatem wjechał przy ulicy Dębickiej do przydrożnego kanału uszkadzając również ogrodzenie posesji i garażu po przeciwnej stronie ulicy. Badanie wykazało u niego również ponad 3 promile alkoholu, a dalsze sprawdzenia pokazały, że ciąży na nim zakaz prowadzenia pojazdów. Trzech kolejnych pijanych kierujących ujawnili policjanci drogówki w trakcie kontroli drogowych.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama