Reklama

Jak widzą siebie, jak widzą, innych, czy uważają siebie za ponurych, czy za szczęśliwych? Na takie pytania będą odpowiadać mieszkańcy Rzeszowa w badaniu opinii społecznej.

Badania w najbliższych tygodniach na ulicach Rzeszowa przeprowadzą studenci Wyższej Szkoły Prawa i Administracji zrzeszeni w uczelnianym Klubie Rozwoju Osobistego. Już je robili, poprzednie dotyczyły oceny hymnu polskiej reprezentacji na EURO 2012. W specjalnych ankietach studenci pytali swoich kolegów o to, co sądzą na temat piosenki zespołu Jarzębina „Koko Euro Spoko”.

Nowe badania prowadzone będą pod hasłem „Polacy ponuracy”. Jak tłumaczy Lech Żukowski, opiekun Klubu Rozwoju Osobistego, tytuł został wybrany nie bez powodu.

– Rozmawiając z mieszkańcami Rzeszowa, chcemy dowiedzieć się, jak Polacy widzą siebie i innych ludzi. Czy uważają samych siebie za ponurych, czy szczęśliwych? Chcemy także ustalić, jaka jest różnica między tym, jak sami oceniamy siebie i jak oceniają nas inni. Dodatkowo podczas akcji studenci będą zachęcali badanych do spontanicznego zdjęcia uwieczniającego ich uśmiech bądź „śmieszną minę”. Z tych zdjęć stworzymy później specjalny plakat pokazujący, że nie jesteśmy narodem ponuraków – mówi Lech Żukowski.

Studenci już rozpoczęli zbieranie danych, a chcą przebadać co najmniej 200 osób. Po zebraniu informacji członkowie Klubu Rozwoju Osobistego poddadzą je analizie.

– Później przygotujemy dokument opisujący wyniki badań. Jednocześnie takie badanie opinii społecznej będzie pewną formą treningu dla studentów WSPiA. Pokażą im m.in. metodologię oraz sposoby analizy zebranych danych. To praktyczne umiejętności, które przydadzą się młodym ludziom w przyszłości – uważa Żukowski.

Klub Rozwoju Osobistego to jedno z kilkunastu kół naukowych działających w WSPiA. Klub był również organizatorem m.in. symulowanych rozmów o pracę, jedynej w Rzeszowie „Żywej biblioteki”, czy konkursu „Mistrz mowy”.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: