Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News
 – Wizjoner i prawdziwy gospodarz, któremu miasto zawdzięcza rozwój. Mieszkańcy żegnają Tadeusza Ferenca. 

Tadeusz Ferenc zmarł w sobotę wieczorem w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 1 przy ul. Szopena, w otoczeniu najbliższych. Miał 82 lata. Wcześniej, przez ponad 18 lat rządził Rzeszowem.

Byłego prezydenta w mediach społecznościowych żegnają mieszkańcy. „Miałam okazję osobiście poznać Prezydenta Ferenca. Wspaniały człowiek. Wielka strata ” – napisała Kinga. „Dziękujemy za wszystko to, co zrobił Pan dla Rzeszowa” – dodaje Joanna. 

„Niepowetowana strata, Wielki człowiek. Wizjoner. Zmienił Rzeszów”, „Człowiek, który prawdziwe był oddany naszemu miastu”, „Rozwinął Rzeszów i był prawdziwym gospodarzem. Pokój jego duszy. Legenda Rzeszowa. Niech spoczywa w pokoju” – piszą inni. 

„Był wielkim Prezydentem, jego zasługi dla Rzeszowa są nie do przecenienia, małe, smutne miasto, stało się podziwianą metropolią. Po 20 latach rządów nadal był ceniony, to sukces nie do prześcignięcia” – z każdą minutą pojawiają się kolejne komentarze.

W związku ze śmiercią byłego prezydenta Rzeszowa, flagi na ratuszu zostaną opuszczone do połowy masztu i przewiązane żałobnym kirem. W poniedziałek zostanie również wyłożona księga kondolencyjna. 

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama