Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Śmieci mieli odebrać w poniedziałek, 23 grudnia, zrobili to już w sobotę – 21 grudnia. Efekt? Mieszkańcy Rzeszowa muszą “zaprzyjaźnić” się z opadami w okresie świąt Bożego Narodzenia. 

“Firma FB Serwis, która odbiera śmieci z Rzeszowa, ustaliła sobie jakiś chory grafik w którym stwierdzili, że zamiast odbierać śmieci, tak jak zawsze, w poniedziałek 23 grudnia, to zrobią to w sobotę, 21 grudnia” – zaalarmował nas jeden z mieszkańców ulicy Tarnowskiej w Rzeszowie. 
 
“Problem w tym, że kolejny raz śmieciarka przyjedzie dopiero w piątek, 27 grudnia. W wielu miejscach – tak jak u nas – śmietniki po weekendzie są już przepełnione, a mają się tam zmieścić jeszcze śmieci z całych świąt.
 
Najlepsze, że śmieciarka dziś [24 grudnia – przyp. red.] jeździła po ul. Tarnowskiej, ale – co jest dla mnie nie do pojęcia – odbierała śmieci tylko z domów jednorodzinnych, a omijała tzw. wspólnoty mieszkaniowe” – dodaje nasz Czytelnik. 
 
Firma FB Serwis przy odbiorze śmieci współpracuje z Miejskim Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej w Rzeszowie, które jest odpowiedzialne za wywóz odpadów od mieszkańców. Przedstawiciele FB Serwis niechętnie jednak rozmawiają. 
 
– Harmonogram wywozu śmieci został ustalony przez wydział gospodarki komunalnej Urzędu Miasta w Rzeszowie – usłyszeliśmy tylko w FB Serwis. 
 
Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydent Rzeszowa, twierdzi, że harmonogram był znany mieszkańcom od pół roku.
 
– Część śmieci została wywieziona w sobotę, część dzisiaj. Po nowym roku śmieci będą odbierane we wtorek, 7 grudnia, bo w poniedziałek wypada Święto Trzech Króli – wyjaśnia Maciej Chłodnicki. 
 
– Mieszkańcy przegapili terminy – słyszymy w ratuszu. 
 
(ram)
 
redakcja@rzeszow-news.pl
Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: