Reklama

Uwaga, kierowcy. Od wtorkowego południa będą utrudnienia na drodze krajowej nr 19. Drogę zablokują mieszkańcy Nienadówki w gminie Sokołów Małopolski. Policja wyznaczyła objazdy.

Protest mieszkańców rozpocznie się o godz. 12:00. Przez pół godziny będą chodzić przez przejście dla pieszych w centrum Nienadówki, blokując drogę krajową nr 19 relacji Rzeszów – Lublin.

Kierowcy samochodów osobowych będą mogli skorzystać z objazdów. Jadący od strony Rzeszowa będą mogli ominąć blokadę skręcając w Jasionce w kierunku Głogowa Małopolskiego i dalej przez Raniżów do Sokołowa Małopolskiego lub skręcając w Wólce Podleśnej dojechać do drogi Łańcut – Sokołów Małopolski.

– Jadący do Rzeszowa z kierunku Lublina powinni w Sokołowie Małopolskim skręcić na Raniżów i Głogów Małopolski lub w kierunku Łańcuta. Na objazdy kierować będą policjanci. Kierowcy pozostałych pojazdów będą musieli czekać na zakończenie protestu – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

Blokada drogi to ciąg dalszy protestów mieszkańców Nienadówki, którzy nie zgadzają się na wyburzenie ich domów, przez które ma przebiegać fragment drogi ekspresowej S19.  Mieszkańcy uważają, że na wyprowadzkę będą mieli bardzo mało czasu. Choć dostaną odszkodowania, to domy będą musieli opuscić w ciągu trzech miesięcy  – w drugim kwartele przyszłego roku. Mieszkańcy odszkodowań i wycen domów chcą już teraz.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: