Zdjęcie: materiały prasowe

Uwaga, kierowcy ciężarówek! W piątek (19 kwietnia) przez cały dzień będzie zablokowana ulica Załęska w Rzeszowie.

Blokadę drogi zapowiedzieli mieszkańcy ul. Załęskiej, którzy protestują przeciwko otwartemu pod koniec ub. r. centrum dystrybucyjnemu sieci sklepów „Stokrotka”. Magazyn (26 tys. m kw.) wybudowano przy ul. Spichlerzowej (teren dawnej giełdy samochodowej).

Mieszkańcy twierdzą, że po otwarciu centrum „Stokrotki” życie na osiedlu Załęże stało się nie do zniesienia z powodu ogromnego ruchu ciężarówek. W piątek (19 kwietnia) zablokują ruch dla ciężarówek. Samochody osobowe nie będą blokowane.

Protest mieszkańców ma trwać od godz. 6:00 rano do północy. Jak informuje rzeszowska policja, utrudnienia wystąpią na odcinku ulicy Załęskiej, na wysokości przystanki autobusowego Załęska/Rzecha 05.

– Chcemy zwrócić uwagę włodarzy miasta na problem, uciążliwości i niebezpieczeństwa, jakie powstały w wyniku wydanego przez prezydenta Rzeszowa pozwolenia na budowę ogromnego punktu przeładunkowego Stokrotki – tłumaczą organizatorzy protestu.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Policja zaleca kierowcom ciężarówek objazdy, które pozwolą ominąć zablokowany odcinek drogi. Objazd będzie możliwy od ulicy Rzecha do Lubelskiej, dalej drogą wojewódzką 878 do Trzebowniska, następnie drogą powiatową 1383R do drogi 1382R. Powrót tą samą trasą.

– Na drodze 1382R występuje znak B-12 „zakaz wjazdu pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej powyżej 5 ton”, który na potrzeby objazdu nie będzie w piątek obowiązywał – wyjaśnia asp. sztab. Magdalena Żuk, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Policjanci apelują do kierowców o ostrożną jazdę. 

Zdjęcie: materiały Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama