Reklama

Mieszkańcy podrzeszowskiej Nienadówki we wtorek po drugi w ciągu dwóch tygodni zablokują drogę krajową nr 9. Domagają się jak najszybszych wypłat odszkodowań za wyburzenie ich domów pod budowę S19.

Protest mieszkańców rozpocznie się o godz. 11:00 i będzie trwał przez pół godziny. Protestujący będą przechodzić przez przejście dla pieszych w centrum Nienadówki, blokując DK nr 19 relacji Rzeszów – Lublin. Z powodu protestu na drodze będą utrudnienia.

Dla kierowców samochodów osobowych wyznaczono objazdy. Jadący od strony Rzeszowa  będą mogli ominąć blokadę skręcając w Jasionce w kierunku Głogowa Małopolskiego i dalej przez Raniżów do Sokołowa Małopolskiego lub skręcając w Wólce Podleśnej dojechać do drogi Łańcut – Sokołów Małopolski.

– Jadący do Rzeszowa z kierunku Lublina powinni w Sokołowie Małopolskim skręcić na Raniżów i Głogów Małopolski lub w kierunku Łańcuta. Na objazdy kierować będą policjanci. Kierowcy pozostałych pojazdów będą musieli czekać na zakończenie protestu – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

To będzie już drugi protest mieszkańców Nienadówki w ciągu ostatnich dwóch tygodni. 8 lipca blisko 100 osób zablokowało DK nr 19. Mieszkańcy nie zgadzają się na wyburzenie ich domów, przez które ma przebiegać fragment drogi ekspresowej S19. Uważają, że na wyprowadzkę będą mieli bardzo mało czasu. Choć dostaną odszkodowania, to domy będą musieli opuścić w ciągu trzech miesięcy – w drugim kwartale przyszłego roku.

Mieszkańcy żądają jak najszybszego powołania rzeczoznawców, którzy ustalą wartość domów zaplanowanych do wyburzenia.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: