Fot. Bogdan Szczupaj / Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa. Na zdjęciu ulica Wołyńska

To ok. 1,4 ha terenu, który zostanie wykorzystany do wybudowania połączeń drogowych ulic: Wołyńskiej, Potokowej i Słoneczny Stok w Rzeszowie. 

Tereny te miasto otrzymało od Skarbu Państwa, które reprezentuje w tym przypadku  Krajowy Zasób Nieruchomości. Umowę w Warszawie podpisali Jolanta Kaźmierczak, zastępca prezydenta Rzeszowa oraz Arkadiusz Urban, p.o. prezesa KZN. 

Działki, które za darmo przejęło miasto, zostaną wykorzystane do rozbudowy rzeszowskiej sieci dróg – budowy ul. Wołyńskiej i jej połączeń z ul. Potokową oraz Słoneczny Stok. Długość nowych dróg, które mają powstać, to ok. 1,6 km.

W październiku br. złożony zostanie wniosek o wydanie zezwolenia na budowę wspomnianych dróg. – ZRID powinien zostać wydany na przełomie grudnia i stycznia – poinformował Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. 

Jak dodaje, budowa będzie mogła rozpocząć się prawdopodobnie w przyszłym roku. Ulica Wołyńska będzie obsługiwać komunikacyjnie nowe budynki, które mają powstać w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej, rządowego programu, który zastąpił Mieszkanie Plus.

Na ok. 20-hektarowej działce w rejonie Wołyńskiej ma powstać kilka 5-kondygnacyjnych bloków (ok. 850 mieszkań). Aby otrzymać mieszkanie, trzeba będzie wnieść tzw. opłatę założycielską, 10 proc. wartości mieszkania. Z czasem mieszkanie będzie można wykupić. 

Mieszkania SIM mają być dla osób, które nie mogą dostać kredytu z banku, ale stać je na opłacanie czynszu. Budową mieszkań zajmie się spółka SIM Rzeszów, stworzona przez miasto i KZN. Działki przekazane miastu będą wkładem własnym KZN do spółki.

KZN do 35 procent będzie mógł dofinansować budowę mieszkań. Miasto, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, dostanie 3 mln zł z Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii. Jeszcze nie wiadomo, kiedy rozpocznie się budowa bloków. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama