Zdjęcie: materiały prasowe
Reklama

Wolontariusze ze sklepu Castorama w Rzeszowie wzięli udział w remoncie zniszczonego w pożarze mieszkania na osiedlu Nowe Miasto. Przygotowali plan renowacji pomieszczeń i pomogli dostarczyć materiały budowlane. 

Dzień 30 sierpnia 2021 roku na długo pozostanie w pamięci pani Małgorzaty i jej rodziny. Rano, gdy była w pracy, w jej mieszkaniu na 9. piętrze bloku nr 24 przy ul. Podwisłocze wybuchł pożar. Śpiące dzieci obudziły się i wybiegły, wzywając pomocy i alarmując sąsiadów. Strażacy ewakuowali z bloku 24 osoby, 6 podtruło się gazami pożarowymi. 

Mieszkanie wyremontowane rok wcześniej zostało doszczętnie spalone i zalane podczas akcji pożarniczej. Dzięki ludziom dobrej woli rodzina przetrwała pierwsze dni po pożarze. Rada osiedla zwróciła się do rzeszowskiej Castoramy z prośbą o pomoc. Remont, na wniosek Fundacji Fabryki Marzeń, sfinansowała Fundacja Castorama.

Wolontariusze rzeszowskiego sklepu włączyli się w prace remontowe od samego początku. Ekipa budowlana czyściła ściany z sadzy i przygotowywała pomieszczenia do ozonowania, by je zdezynfekować i usunąć odór spalenizny. Jednocześnie pracownicy Castoramy konsultowali z panią Małgorzatą projekt odbudowy mieszkania. 

Wolontariusze z Castoramy zadbali również o dostarczenie i rozładunek produktów. Tuż przed świętami Bożego Narodzenia dostarczyli już meble kuchenne, łazienkowe i wyposażenie do łazienki, drzwi oraz akcesoria do garderoby. Na początku nowego roku pani Małgorzata wraz z rodziną wrócili do odnowionego, bezpiecznego mieszkania.

Zdjęcie: materiały prasowe
Zdjęcie: materiały prasowe

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama