mieszkanie-w-stylu-nadmorskiej-willi-rzeszow
Harmonijne wnętrze w kolorach Pacyfiku. Produkty ze zdjęcia pochodzą z asortymentu jednego z największych sklepów meblowych w Polsce – Agaty.

Z dala od gwarnych metropolii, pośród krystalicznie czystych wód Pacyfiku i złotych piasków, znajduje się kawałek raju o nazwie Byron Bay. To nie tylko wyjątkowe miejsce na mapie Australii, ale także ikona stylu życia oraz designu wnętrz. Jak przenieść ducha tego niezwykłego zakątka do naszego mieszkania? Oto, na co zwrócić uwagę podczas wizyty w sklepie meblowym.

Byron Bay – esencja australijskiego stylu

Byron Bay to wyjątkowa miejscowość położona na wschodnim wybrzeżu Australii, w stanie Nowa Południowa Walia. Jej historia, klimat i architektura stały się inspiracją dla wielu estetów, architektów i projektantów wnętrz na całym świecie. Ludzie z Byron Bay żyją spokojnie, w harmonii z naturą, otoczeni pięknymi krajobrazami. Ten luz i nieprzymuszona elegancja znajdują odzwierciedlenie we wnętrzach. Wyobraź sobie jasne, przewiewne pomieszczenia, które oddychają świeżością oceanu i meble, które opowiadają historie rodzin spędzających popołudnia na słonecznych tarasach. Byron Bay to perła wschodniego wybrzeża. W tej malowniczej miejscowości dominuje luźny, lecz elegancki styl życia – dowiedz się, jak z pomocą polskich sklepów meblowych przenieść go na polski grunt.

W poszukiwaniu idealnych mebli – strony z meblami mają wiele do zaoferowania

Zaczynając swoją przygodę z aranżacją w stylu Byron Bay, warto zacząć od wirtualnej wizyty w jednym ze sklepów meblowych online, np. Agata. Szukaj tam mebli z jasnego drewna, takiego jak dąb czy sosna, które dodają wnętrzom ciepła i naturalności. Wyobraź sobie duży drewniany stół, przy którym rodzinne śniadania smakują wyjątkowo wybornie, czy miękką sofę, na której można zapaść się w otulającej ciało tapicerce i zaznać relaksu po dniu spędzonym na plaży.

Australijczycy cenią sobie nie tylko piękno, ale też ekologię. Wnętrza ich mieszkań odzwierciedlają miłość mieszkańców do środowiska naturalnego. Decydując się na ten styl, warto zwrócić uwagę na proekologiczne rozwiązania. Wybieraj meble wykonane z recyklingu, dekoracje z naturalnych materiałów (wikliny i rattanu) i produkty lokalnych rzemieślników. Nie tylko zadbasz o planetę, ale też znajdziesz sposób na to, by Twoje wnętrze zyskało duszę.

 

wnetrze-w-stylu-byron-bay-rzeszow
Harmonijne wnętrze w kolorach Pacyfiku. Produkty ze zdjęcia pochodzą z asortymentu jednego z największych sklepów meblowych w Polsce – Agaty

Kolorystyka i dodatki – nieodłączne elementy Byron Bay

Nie można mówić o stylu Byron Bay, nie wspominając o kolorystyce i dodatkach. Dominują tu kolory oceanu, piasku i nieba: biel, beż, szarości oraz subtelne odcienie niebieskiego. W największych sklepach meblowych bez trudu znajdziesz elementy, które odzwierciedlają ducha nadmorskich willi: tkaninowe i wiklinowe koszyki, jutowe dywany, poduszki, ozdobne liście z rattanu czy sznurkowe dekoracje ścian, które nawiązują do motywów marynistycznych.

Nadmorski klimat podkreślą też dodatki w postaci muszelek, korali czy dekoracyjnych desek surfingowych. Pamiętaj jednak, że Byron Bay to nie tylko meble i dekoracje. To przede wszystkim filozofia życia: mieszkańcy wybrzeży Pacyfiku cenią sobie bliskość natury, spędzają wiele czasu na świeżym powietrzu, dbają o środowisko. Ich domy są otwarte na otoczenie, a wnętrza przesycone światłem i świeżością. Wnętrze w stylu Byron Bay to miejsce, gdzie nawet w środku zimy czuje się letnią bryzę i słyszy kojący szum fal. Wprowadzenie tej atmosfery do Twojego domu pozwoli na chwilę relaksu i ucieczkę od codzienności. Niech australijski brzeg stanie się inspiracją do stworzenia własnego nadmorskiego raju.

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama