Reklama

Monika Wolańska z Woli Sękowej na Podkarpaciu, dyrektorka Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego, została nominowana do Kulturysty Roku 2013 w plebiscycie organizowanym przez radiową „Trójkę”.

38-letnia Monika Wolańska została nominowana za „umiejętne (od lat) prowadzenie wyjątkowej – na skalę Polski – instytucji, łączącej pokolenia; za to, że wie, jak spotkać i wykorzystać to, co wynika z dawnej wielokulturowości i wielonarodowości tej części kontynentu; za przypominanie, że haftowanie, tkanie, czy filcowanie wełny jest czymś pięknym i wciąż żywym i za opiekę nad miejscem, w którym powstaje sztuka – przez wielkie ‘S’.”

Monika Wolańska od 8 lat jest dyrektorką Uniwersytetu Ludowego Rzemiosła Artystycznego.  Przeniosła go do Woli Sękowej ze Wzdowa. Uniwersytet organizuje m.in. kursy rękodzieła artystycznego, warsztaty witrażu i filcowania,

Do Kulturysty Roku 2013 nominowano jeszcze Kwiatka, który mieszka w Warszawie, zajmuje się m.in. grafiką i… sadzeniem kwiatów; Łukasz Dziedzic z żoną Joanną Rzepką-Dziedzic, w Cieszynie prowadzą Galerię Szarą. Wśród nominowanych znaleźli się jeszcze Ludomir Franczak, który w Lublinie stworzył dzielnicowy kiosk ze sztuką, oraz mieszkający obecnie w San Diego kompozytor Wojciech Blecharz, kurator festiwalu „Instalakcje”.

Laureata czwartej edycji Kulturystów Roku poznamy 4 stycznia 2014 roku.

„Jeżdżąc po Polsce, spotykamy wielu fantastycznych ludzi, których zaangażowanie w kulturę jest godne podziwu! Śledzimy ich, obserwujemy działania (najczęściej lokalne), kibicujemy. W grudniu, po długich dyskusjach, wyłaniamy piątkę kandydatów I choć Kulturysta Roku może być tylko jeden (chyba, że jest to nominacja dla duetu, tria lub grupy), to dla nas już teraz jedno jest jasne – nominowani są zwycięzcami, każdy z nich robi rzeczy ważne i potrzebne. Walczą o kulturę i dostęp do niej! Gratulujemy serdecznie, także sobie, że mogliśmy ich poznać” – napisali organizatorzy plebiscytu.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.