Zastanawiasz się, jaki prezent sprawić bliskim z okazji zbliżających się Mikołajek? Rzeszowski Teatr Przedmieście zaprasza na własną sztukę, w której można zobaczyć inny scenariusz świata oraz na sarkastyczny dramat Witkacego „W małym dworku”.

[Not a valid template]

 

Miłośnicy teatru wyobraźni z pewnością mile zostaną zaskoczeni, gdy pod poduszką odkryją prezent od świętego Mikołaja w postaci biletu na spektakl Teatru Przedmieście „Scenariusz”. Autorem jest zakopiański artysty-plastyk i dramaturg Piotr Bies, który skonstruował opowieść o odwiecznej grze, jaka rozgrywa się pomiędzy dobrem a złem.

Po wielkiej zagładzie ludzkości dwie zagadkowe „postaci” spotykają się, aby na nowo napisać scenariusz świata. Rozważają alternatywną wersję Stworzenia i snują domysły, co by było, gdyby to nie Ewa, a Adam zerwał rajskie jabłko?

„Scenariusz” w reżyserii Anety Adamskiej, to spektakl na dwóch aktorów. Występują Paweł Sroka i Maciej Szukała. Ich gra aktorska, muzyka w wykonaniu Jakuba Adamskiego i scenografia ograniczająca się do koniecznego minimum, tworzą w połączeniu z wyobraźnią widzów niesamowite obrazy. Dowcipny, inteligentny dialog, zmusza nas do szukania odpowiedzi w nas samych.

„Scenariusz” wg tekstu Piotra Biesa na deskach teatru 6 grudnia godz. 19:00. Bilety w cenie 20 i 15 zł.

Dzień wcześniej, bo 5 grudnia, młodzież z Teatru Pozytywka zaprezentuje swoją wersję słynnego dramatu Stanisława Ignacego Witkiewicza „W małym dworku”. W 130. rocznicę urodzin zakopiańskiego artysty młodzi aktorzy przedstawią jego tragikomedię nasyconą dużą dawką sarkazmu i ironii. Dramat Witkiewicza jest jego odpowiedzią na sztukę „W małym domku” autorstwa Tadeusza Rittnera.

Jest krytyką rzeczywistości, w której przyszło żyć ludziom, wyraża chęć ucieczki do innego, lepszego świata. Widmo Anastazji – jak tłumaczył sam autor – powraca do świata żywych nie po to, aby dokonać pomsty na mężu, lecz aby zabrać córki ze świata, w którym nic dobrego im się nie przytrafi.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Przedstawienie kipi od młodzieńczej energii i jest szaloną zabawą młodych aktorów, ale jednocześnie nie jest pozbawione refleksji na kondycją współczesnego człowieka.

Występują: Jakub Adamski, Julianna Bacher, Karolina Betleja, Sylwia Błażejowska, Pola Rogulska, Maja Sołtyska, Weronika Wilczyńska. Reżyseria: Aneta Adamska

Spektakl „W małym dworku” rozpocznie się o godz. 18:00. Bilety w cenie 10 zł.

Bilety na oba spektakle można rezerwować dzwoniąc na numer: 667 714 730.

SABINA LEWICKA

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama