Zdjęcie: Uniwersytet Rzeszowski

Politechnika Rzeszowska, Uniwersytet Rzeszowski oraz Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania są na liście siedmiu podkarpackich uczelni, które dostały finansowe wsparcie z budżetu samorządu województwa. 

Samorząd wszystkim uczelniom przyznał łącznie 1 mln zł. Do Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie złożono 11 wniosków. – Uznaliśmy, że 7 jest interesujących, wpisujących się w strategię rozwoju województwa, w inteligentne specjalizacje. Dotacje są przyznane w zależności od wagi i rodzaju przedsięwzięcia – mówi marszałek Władysław Ortyl.

Na wsparcie podkarpackich uczelni samorząd wojewódzki w ostatnich latach wydał już 22,5 mln zł. 

W tym roku wsparcie otrzymało 7 uczelni: Politechnika Rzeszowska, Uniwersytet Rzeszowski, Uczelnia Państwowa im. Jana Grodka w Sanoku, Państwowa Uczelnia Zawodowa w Tarnobrzegu, Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu, WSIiZ w Rzeszowie, Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna w Jarosławiu.

Najwięcej pieniędzy otrzymała Politechnika Rzeszowska – 360 tys. zł na zakup samolotu szkoleniowego niezbędnego do kształcenia studentów. Uniwersytet Rzeszowski dostał 250 tys. zł. Uczelnia kupi aparaturę do Pracowni Nanopreparatyki w Centrum Dydaktyczno-Naukowym Mikroelektroniki i Nanotechnologii Kolegium Nauk Przyrodniczych.

WSIiZ z kolei otrzymała 85 tys. zł. Uczelnia wyda pieniądze na wyposażenie laboratoriów na kierunkach „pielęgniarstwo” i „grafika komputerowa”. 

Oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama