Reklama

Rzeszowski Teatr Przedmieście zaprasza na spektakl „Tchnienie”, który odbędzie się w najbliższą niedzielę (9 listopada).

„Tchnienie” to kameralna i refleksyjna opowieść o miłości, śmierci i odchodzeniu. Życie naszych bohaterów toczy się na pograniczu jawy i snu, rzeczywistości i wspomnienia. Przywołujemy naszych dziadków, aby przez pryzmat ich życia móc lepiej poznać i zrozumieć samych siebie.

Para aktorów, stare łóżko, walizka, prześcieradło i rzutnik, który służy do pokazywania rodzinnych fotografii, a czasem strzela jak karabin niemieckiego żołnierza. Jest i śmiesznie, i tragicznie, i całkiem zwyczajnie, jak to w życiu.

Historia bliskich nam osób opowiedziana jest przejmująco szczerze, nastraja do własnych wspomnień i głębokich refleksji nad istotą życia. Co po nas zostanie? Może tylko takie historie?

Filozoficzne rozważania, które odbywają się poprzez dialog aktorów z publicznością zmierzają do postawienia ważnego pytania: czy miłość może nas uwolnić od strachu przed śmiercią?

Na scenie zobaczymy Anetę Adamską i Macieja Szukałę. Adamska jest autorką tekstu i reżyserem spektaklu, który rozpocznie się o godz. 19:00. Bilety w cenie 20 zł można rezerwować pod numerem telefonu: 667 714 730.

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.