Mini Domy, czyli nowa bawialnia przy al. Sikorskiego czynna już od soboty

0
Reklama

Dzieci uczą się przez naśladowanie dorosłych. W Rzeszowie powstały pierwsze Mini Domy. Maluchy przez chwilę mogą być lekarzami, policjantami lub kucharzami. Otwarcie bawialni już w sobotę (29 sierpnia).

 

Raj na ziemi dla dzieci i dorosłych? To całkiem możliwe. Takie miejsce, wspólnie z mężem w Rzeszowie stworzyła Anna Kalczyńska. Chodzi o Mini Domy, które są połączeniem strefy zabaw dla dzieci z kawiarnią. Niezwykłej strefy zabaw, którymi są tematyczne domki, które pobudzają wyobraźnię i kreatywność dzieci.

Dziecko, wchodząc do takiego domku, może swobodnie ugotować obiad w kuchni, pozamiatać, poudawać policjanta, czy lekarza. Anna Kalczyńska, właścicielka Mini Domów, wyszła z założenia, że dzięki takiej formie zabawy łatwiej jest oswoić dziecko np. z zastrzykami, badaniem stetoskopem, czy wizytą u dentysty.

Na rodziców maluchów z kolei czeka kawiarnia, gdzie można odpocząć przy kawie i ciastku, jednocześnie mają oko na swoje pociechy. – W naszym menu mamy zdrowe przekąski, pyszne desery lodowe i orzeźwiające napoje, a system kamer pozwala nadzorować zabawę dzieci z każdego miejsca w bawialni – zapewnia Anna Kalczyńska. 

– Popijając aromatyczną kawę, czy herbatę można spokojnie obserwować, jak nasze dzieci zdrowo szaleją – zachwala. 

Kalczyńska, łącząc kawiarnię z miejscem zabaw dla dzieci, wykorzystała własne doświadczenia – sama ma pod opieką w sumie piątkę dzieci. – Największym wyzwaniem od zawsze było dla znaleźć rozrywkę, by każdego cieszyła i uczyła bez względu na wiek.  Niestety, małe kąciki zabaw w restauracji, czy kawiarni nie zawsze się sprawdzały – mówi.

– Podczas podróży do Dubaju odkryłam wspaniałe miejsce – Kidzania. To był istny raj dla dzieci. Pomyślałam: „Szkoda, ze w Polsce nie ma takiego miejsca.” Postanowiłam więc wziąć sprawy w swoje ręce – wspomina Anna Kalczyńska.

I tak powstały Mini Domy przy al. Sikorskiego 7, które przed oddaniem do użytku dokładnie przetestowały dzieci właścicielki. – Dzięki czemu mamy pewność, że wszystkim przyniesie również wiele radości – mówi Kalczyńska. 

Do Mini Domów po raz pierwszy będzie można zaglądnąć od soboty (29 sierpnia) w godz. 11:00-19:00. Później Mini Domy będą otwarte od poniedziałku do piątku, w godz. 13:00-19:00 oraz w weekendy, w godz. 11:00-19:00.

Z uwagi na epidemię w lokalu może przebywać 25 osób. Jeśli chodzi o ceny, to tygodniu godzina zabawy kosztuje 15 zł, dwie godziny – 25 zł, a czas nielimitowany 36 zł. W weekendy godzina kosztuje 17 zł, dwie godziny zabawy – 27 zł. W weekendy i święta bilety bez limitu nie są dostępne.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: