Jazz, folk, rock, blues rozbrzmiewać będzie od czwartku do niedzieli w rzeszowskim pubie Kultura. Na wszystkie cztery koncerty wstęp bezpłatny. Patronuje im Rzeszów News.

[Not a valid template]

 

Mini festiwal w Kulturze w czwartek rozpocznie Tomasz Stężalski Quartet. Stężalski, który jest gitarzystą, zagra z Krzysztofem Chlipałą (saksofon), Witoldem Solarskim (bas), na perkusji gościnnie zagra Tomasz Nosak, za mikrofonem stanie Dominika Kindrat.

Tomasz Stężalski to gitarzysta młodego pokolenia, komponuje i aranżuje. Jest samoukiem, gra w różnych projektach z muzykami z całego kraju. Muzyka, jaką się zajmuje na co dzień to jazz, fusion, soul, funk.

Czwartkowy koncert rozpocznie się o godz. 20:00.

Muzyka gór, stepów i morza

W piątek zagra Rusyczi, ukraiński zespół folkowy, pochodzący z Bilhorod Dnistrowskyj (Odessa region). Od 10 lat zachowuje niepowtarzalność dawnej muzyki ukraińskiego narodu i przenosi ją w czasy współczesne.

Głównym celem i misją Rusyczi jest popularyzacja muzyki ludowej oraz połączenie kultury przeszłości z przyszłością. Ich muzyka to ballady oraz obrzędowe, jaskrawe instrumentalne projekty muzyki gór, stepów i morza z wykorzystaniem m.in. elementów rocku, funku, reggae, country, popu.

W programie zespołu są także polskie pieśni ludowe oraz piosenki z różnych krajów. Podstawę repertuaru stanowi dawna muzyka z elementami dzisiejszych rytmów i harmonii.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Rusyczi bierze udział w rozmaitych imprezach artystycznych, akcjach charytatywnych, wymianach, wystawach artystycznych, projektach edukacyjnych, festiwalach, koncertach, dniach muzyki folkowej.

Ukraiński zespół występował w Polsce, na Słowacji, na Węgrzech, w Rumunii, na Łotwie, w Szwajcarii, w Moldowie i w Rosji. W 2009 r. zagrał w Polsce na Przystanku Woodstock. Koncert Rusyczi rozpocznie się o godz. 20:00.

The Bluse i 3nastka

W sobotę wystąpi The Blues. To dwuosobowy skład prowadzony przez gitarzystę Tymka Buczyńskiego i harmonijkarza Andrzeja Zająca. Zespół powstał pod koniec kwietnia 2014 r. Obaj muzycy mieszkają w Rzeszowie, tworzą muzykę z gatunku szeroko pojętego blues’a. Początek koncertu o godz. 20:00.

W niedzielę w Kulturze zaprezentuje się młody zespół 3nastka. Zaproponują ciekawe klimatyczne aranżacje klasycznych utworów rocka i bluesa. Koncert rozpocznie się o godz. 19:00.

Pub Kultura znajduje się przy ul. Szopena 59 naprzeciwko Zamku Lubomirskich.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama