20 rzeszowskich miejsc i wydarzeń, które warto zobaczyć w mieście, opisuje ilustrowana książeczka „Rzeszowskie spacery dla przedszkolaków”. Właśnie została wydana.

[Not a valid template]

 

„Rzeszowskie spacery dla przedszkolaków” to pięknie ilustrowana książeczka wydana przez Podkarpackie Stowarzyszenie dla Aktywnych Rodzin. Każda strona książeczki zawiera ilustrację oraz wierszowany opis jednej z atrakcji w Rzeszowie.

Mali czytelnicy nie zostali przeładowani szczegółami, a zarazem uzyskali porcję rzetelnych i ciekawych informacji. Wiersze pisane są językiem żywym, przystosowanym do potrzeb małych dzieci, a rymy i rytmy pomagają lepiej zapamiętywać to, o czym słyszą.

Również ilustracje powstały z myślą o dzieciach. Są kolorowe, przyjazne i mają akurat tyle szczegółów, żeby nie zmęczyć przedszkolaka. Książeczka wzbogacona jest o mapkę Rzeszowa, na której zaznaczono opisane miejsca.

Mini-przewodnik wydrukowany jest na mocnym, grubym papierze. Nie rozpadnie się po dwóch czytaniach.

„Rzeszowskie spacery dla przedszkolaków” świetnie nadają się do wspólnego czytania przez rodziców, dziadków i dzieci, mają niewątpliwą wartość edukacyjną, a przede wszystkim zachęcają do wyjścia z domu i wspólnego poznawania skarbów stolicy Podkarpacia Są też znakomitym prezentem i pamiątką z Rzeszowa dla każdego przedszkolaka – uważa Monika Marković z Podkarpackiego Stowarzyszenia dla Aktywnych Rodzin

Wydanie mini-przewodnika finansowo wsparł Urząd Miasta w Rzeszowie. Będzie go można bezpłatnie otrzymać w różnych instytucjach kultury. Lista miejsc, w których rozdanych zostanie 600 bezpłatnych egzemplarzy dostępna na Facebooku – TUTAJ.

W tej chwili książeczki można kupić m.in. w kioskach w Muzeum Dobranocek i w Podziemnej Trasie Turystycznej w Rzeszowie, Księgarni Naukowej „Epoka” przy ul.3 Maja, recepcji Hotelu Bristol oraz kawiarni „Stary Piernik” przy ul. Kościuszki.

Książeczka kosztuje 26 zł.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama