Radni Rzeszowa zgodzili się na dzierżawę 11-arowej działki nad zalewem. Możliwe, że w przyszłym roku powstanie tam pole do minigolfa.

[Not a valid template]

 

Z propozycją stworzenia pola, wyszedł do rzeszowskich urzędników Michał Mucha właściciel wypożyczalni sprzętu do pływania „Projekt Czarter”. – Podczas ostatniej sesji radni zgodzili się na to, by na 15 lat wydzierżawić 11 arów nad rzeszowskim zalewem, przy Lisiej Górze. Skoro jest inwestor, to szkoda marnować czas – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa. – Tereny zielone nad Wisłokiem trzeba jak najbardziej rozwijać. Mucha od kilku lat prowadzi działalność w okolicy Lisiej Góry, chce inwestować dalej, to dobrze. Z tego, co nam wiadomo, to projekt dostał również dofinansowanie unijne.

Projekt pola do minigolfa został już zaakceptowany przez architektów z Zarządu Zieleni Miejskiej. Michał Mucha nie chce jednak zdradzać zbyt dużo szczegółów z inwestycji. – Rozmowy w tej sprawie prowadziliśmy prawie rok. Jest za wcześnie by zdradzać szczegóły techniczne inwestycji, ale w tym roku chcemy teren ogrodzić. Czekam, na to by najszybciej załatwić dokumenty – wyjaśnia Mucha. – Mam nadzieję, że już po Nowym Roku będę mógł się podzielić szczegółami. Ale jeśli wszystko pójdzie dobrze, to w kwietniu 2014 ruszymy – zapowiada.

Firma Muchy „Projekt Czarter” od dwóch lat prowadzi nad Wisłokiem wypożyczalnię rowerków wodnych, kajaków i pontonów. – W tym sezonie otworzyliśmy dodatkowo kawiarenkę i zakupiliśmy rowerek retro – opowiada Mucha. – Będziemy działać także zimą, dlatego spróbujemy ogrzać stacjonarny namiot i wstawić tam stoliki. Pole do minigolfa, to było takie dodatkowe marzenie na uatrakcyjnienie tego miejsca – twierdzi.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Michał Mucha przy Lisiej Górze chce wybudować 12 torów pokrytych sztuczna trawą, wraz z kompleksem wypoczynkowym – leżaczki, wodospad, ozdobna roślinność mają umilić mieszkańcom Rzeszowa wypoczynek na mini polu golfowym.

W 2014 roku nad Wisłokiem planowane jest kilka dużych inwestycji m.in. snowpark i dirtpark. Miasto inwestować będzie również w budowę nowej ścieżki rowerowej.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama