Zdjęcie: Pixabay

16 kolejnych osób zachorowało, dwie wyzdrowiały – to sobotni bilans koronawirusa na Podkarpaciu. 

W sobotę po godz. 10:30 Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 440 nowych zakażeniach COVID-19 w całym kraju oraz śmierci kolejnych 15 osób. Na Podkarpaciu nie odnotowano zgonów. 

Wśród nowych zakażeń 16 odnotowano w naszym województwie, najwięcej w powiecie jarosławskim – 10 (5 kobiet i 5 mężczyzn – hospitalizowani i w izolacji). Dwa przypadki zakażenia stwierdzono w powiecie bieszczadzkim – u młodej kobiety i dziecka, którzy są izolowani. 

Po jednym przypadku koronawirusa odnotowano w Rzeszowie (młody mężczyzna – hospitalizowany), w powiecie przeworskim (młoda kobieta w izolacji), w powiecie sanockim (mężczyzna w sile wieku” – hospitalizowana) i mieleckim (młoda kobieta – hospitalizowana).

Ponadto, na Podkarpaciu wyzdrowiały dwie osoby: kobieta w „sile wieku” z powiatu tarnobrzeskiego i starsza kobieta z powiatu jarosławskiego. 

Obecnie na Podkarpaciu pod nadzorem sanepidu pozostaje 14 osób, 2231 przechodzi kwarantannę, a w izolacji domowej przebywa 31 osób. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 w szpitalach przebywa 27 osób. 

Dotychczas na Podkarpaciu badania laboratoryjne potwierdziły koronawirusa u 438 osób, 342 wyzdrowiały, 38 osób zmarło. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama