Zdjęcie: Pixabay
Reklama

575 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce, 4 osoby zmarły – poinformowało w niedzielę Ministerstwo Zdrowia. Wśród nowych zakażeń dwa odnotowano na Podkarpaciu.

Zarażenie koronawirusem na Podkarpaciu badania laboratoryjne potwierdziły u kobiety w „sile wieku” z powiatu przemyskiego, która przebywa w izolacji, oraz u starszego mężczyzny z powiatu stalowowolskiego, który jest w szpitalu. 

Tym samym liczba osób zarażonych koronawirusem na Podkarpaciu wzrosła do 391. W niedzielę po godz. 17:30 sanepid poinformował jednocześnie, że w naszym województwie wyzdrowiała kolejna osoba – to mężczyzna w „sile wieku” z powiatu dębickiego. Wszystkich „ozdrowieńców” na Podkarpaciu jest już 336. 

W regionie dotychczas sanepid odnotował 37 zgonów z powodu zachorowania na COVID-19. Obecnie na Podkarpaciu pod nadzorem pozostaje 36 osób, 1533 przechodzi kwarantannę, a 8 osób przebywa przebywa w izolacji domowej. Aktualnie z potwierdzonym COVID-19 w podkarpackich szpitalach jest 10 osób. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Według komunikatu sanepidu z niedzieli z godz. 10:00, na Podkarpaciu dotychczas przeprowadzono 27 819 testów na obecność koronawirusa.  

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama