Zdjęcie: Pixabay

Do 325 wzrosła liczba osób zakażonych koronawirusem w Polsce – poinformowało w czwartek południe Ministerstwo Zdrowia. Dwie przypadki odnotowano na Podkarpaciu.

Ministerstwo po godz. 12:00 poinformowało o 20 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Dotyczą one dwóch osób z Podkarpacia, a także 13 z Dolnego Śląska, trzech z województwa kujawsko-pomorskiego oraz po jednej osobie z województw lubuskiego i warmińsko-mazurskiego.   

Jak poinformowała Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, dwa nowe przypadki koronawirusa na Podkarpaciu dotyczą starszej kobiety z powiatu rzeszowskiego, która przebywa w ścisłej kwarantannie domowej oraz kobiety w „sile wieku” z powiatu dębickiego, która obecnie przebywa w szpitalu.

– Obie miały styczność z Covid-19 – przekazała Waksmundzka-Szarek. 

Na Podkarpaciu odnotowano już 16 przypadków zakażenia koronawirusa, jedna osoba zmarła, to 67-letni mieszkaniec Leżajska. W całym województwie pod nadzorem jest 4291 osób, kwarantannie poddano 2985, w podkarpackich szpitalach przebywa obecnie 51 osób.

Sanepid w naszym regionie do tej pory przeprowadził 794 testy na obecność koronawirusa. 16 z nich miało wynik pozytywny.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama