Zdjęcie: Pixabay

Lekarzom ze szpitala z Łańcuta nie udało się uratować życia 67-letniego mężczyzny, który był zakażony koronawirusem.

O śmierci 67-letniego mieszkańca powiatu leżajskiego w poniedziałek wieczorem poinformowało nas Ministerstwo Zdrowia. Według ministerstwa, mężczyzna od początku pobytu w szpitalu był w ciężkim stanie i miał tzw. choroby współistniejące. 

67-letni mężczyzna 10 marca br. najpierw trafił na odział chorób wewnętrznych szpitala w Leżajsku, a potem z powodu niewydolności oddechowej i koniecznością prowadzenia oddechu zastępczego na Oddział Intensywnej Terapii leżajskiego szpitala.

Mężczyzna miał kilkukrotnie zatrzymane krążenie, wymagał farmakologicznego wsparcia, doszło u niego do niewydolności nerek. Szpital w Łańcucie poinformował, że krótko po tym, jak 67-latek trafił na ich oddział, mężczyzna zmarł.  

– W następstwie ponownego zatrzymania krążenia z brakiem skuteczności podjętych prób resuscytacji – podał łańcucki szpital, który od poniedziałku stał się na Podkarpaciu w całości szpitalem zakaźnym tylko dla pacjentów z koronawirusem. 

11 zakażonych na Podkarpaciu 

67-latek jest czwartą śmiertelną ofiarą koronawirusa w Polsce. Jednocześnie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 21 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w naszym kraju. Wśród nich jest jedna osoba z Podkarpacia.

– To kobieta w sile wieku z powiatu leżajskiego – przekazała nam wieczorem Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie. Stan kobiety jest określany jako dobry, kobieta jest poddana ścisłej kwarantannie domowej.

Na Podkarpaciu koronawirusem jest zakażonych już 11 osób. Pod nadzorem pozostaje 2808 osób, 1621 poddano kwarantannie domowej, w szpitalach aktualnie przebywa 45 osób. Podkarpacki sanepid dotychczas przeprowadził 521 testów na obecność koronawirusa. 

W całym kraju potwierdzono już 177 osób zakażonych koronawirusem. Cztery z nich zmarły. 

(ram)

redakcja@rzeszowo-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama