Zdjęcie: Wojciech Karliński / Wydawnictwo Znak / Materiały prasowe
Reklama

Najsłynniejszy wrocławski policjant kryminalny powraca. W książce „Eberhard Mock. Tom 8. Pojedynek”, Marek Krajewski przenosi czytelnika do… czasów studenckich głównego bohatera. O kulisach powstawania nowej książki autor opowie podczas czwartkowego spotkania w salonie Empik Galerii Rzeszów

Breslau, rok 1905. Życie Eberharda Mocka – syna ubogiego szewca z Wałbrzycha – toczy się w murach uniwersytetu i w brudnych, wilgotnych zaułkach wielkiego miasta. Nieoczekiwanie wydziałem filozoficznym wstrząsną kolejne tajemnicze samobójstwa wykładowców.

W życiu Mocka pojawia się zaś tajemnicza rosyjska studentka. W jaki sposób te wydarzenia się splatają? Czemu przyszły policjant kryminalny właśnie wtedy przekonuje się, że zło może kryć się wszędzie – zarówno pod podbitymi gronostajem togami profesorów, jak i w brudnych wychodkach plugawych dzielnic?

Marek Krajewski – urodzony w 1966 roku we Wrocławiu filolog klasyczny, znany przede wszystkim jako autor poczytnych kryminałów. Jest laureatem Paszportu „Polityki” z 2005 roku oraz innych, licznych prestiżowych nagród. Książki Krajewskiego zostały przetłumaczone aż na 18 języków świata — w tym na hiszpański, niemiecki, włoski oraz angielski.

W czwartek 30 sierpnia Marek Krajewski o godz. 18:00 spotka się z czytelnikami w Empiku w Galerii Rzeszów przy al. Piłsudskiego 44. Wstęp bezpłatny. 

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

1 KOMENTARZ

Comments are closed.