Zdjęcie: Facebook.com / SpeedwayEvents

Bartosz Zmarzlik, Patryk Dudek, Leon Madsen czy Martin Vaculik już niedługo będą ścigać się w Rzeszowie. 31 marca zaplanowano Mistrzostw Polski Par Klubowych na żużlu.

51. Mistrzostwa Polski Par Klubowych na żużlu będzie można oglądać na Stadionie Miejskim przy ul. Hetmańskiej 69. 31 marca rzeszowski tor odwiedzą takie gwiazdy jak: Bartosz Zmarzlik, Patryk Dudek, Leon Madsen czy Martin Vaculik.

Oprócz II-ligowej Texom Stali Rzeszów, wystąpi sześć drużyn z PGE Ekstraligi: Motor Lublin, Ebut.pl Stal Gorzów, Zielona-Energia.com Włókniarz Częstochowa, For Nature Solutions Apator Toruń, Fogo Unia Leszno oraz Celfast Wilki Krosno.

Rzeszowski żużel wraca do łask

Na tym, aby żużel znów stał się jednym z popularniejszych sportów w Rzeszowie, zależy nie tylko kibicom, ale też właścicielom, sponsorom i władzom miasta. Te ostatnie wsparły wydarzenie dofinansowaniem w wysokości 20 tys. zł.

Odpowiedzialna za sport w Rzeszowie wiceprezydent Rzeszowa Krystyna Stachowska podkreśla, że inauguracja kolejnego sezonu będzie wyjątkowym wydarzeniem. – Wierzę, że pogoda dopisze i będziemy mieli pełne trybuny – mówi.

Wierzą w powrót na szczyt

– Chcemy, żeby żużel odradzał się w Rzeszowie. Chcemy, żeby to był rozwój stabilny, żeby to był rozwój nie tylko na chwilkę, ale na lata – podkreśla Michał Drymajło, p.o. prezesa Texom Stali Rzeszów.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Drymajło wierzy, że w sporcie wszystko jest możliwe i Stal ma niemałe szanse w nadchodzących mistrzostwach, pomimo niższej niż rywale ligi.

Podobnego zdania jest Marcin Nowak, zawodnik Stali. – Pojedziemy u siebie i medal Mistrzostw Polski jest moim małym marzeniem. Na pewno zrobię wszystko, żeby tym silniejszym drużynom pokrzyżować trochę szyki. Mam nadzieję, że sprawimy niejedną niespodziankę – mówi.

Bilety na Mistrzostwa Polski Par Klubowych są już dostępne na ebilet.pl.  

To nie jedyne ciekawe wydarzenie dla wielbicieli żużla w Rzeszowie w najbliższym czasie. Już 15 kwietnia na Stadionie Miejskim zaplanowano mecz pomiędzy Texom Stalą Rzeszów a Polonią Piła.

oprac. (saba)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama