Reklama

Teatr M.D.K., czyli Młode Dzielne Kuropatwy z Młodzieżowego Domu Kultury w Rzeszowie po raz kolejny rozsławił Rzeszów na ogólnopolskim festiwalu teatralnym w Łodzi. Zachwycił łódzką publiczność i zdobył Grand Prix.

[Not a valid template]

Grupa pięciu młodych aktorek – Katarzyna Borkowska, Katarzyna Gromadzka, Maria Kubaszek, Karolina Kowalska i Anna Paliga pod kierownictwem Moniki Adamiec, zdobyła serca publiczności 32. Ogólnopolskich Konfrontacji Teatrów Młodzieżowych w Łodzi „Centrum 2014”.  Oczarowane jury festiwalu – Maria Seweryn, Jadwiga Sącińska, Kalina Jerzykowska,  przyznało jednogłośnie spektaklowi „Ptam” Teatru M.D.K. – najwyższą nagrodę – Grand Prix ,   a organizatorzy – Centrum Kultury Młodych w Łodzi, zaprosili Teatr M.D.K. na gościnny pokaz spektaklu w Teatrze Studio w Łodzi.

Łódzkie Konfrontacje  to jedna z największych i najstarszych tego typu imprez w Polsce. Spotykają się tam najlepsze młodzieżowe grupy teatralne z kraju i wymieniają się swoimi doświadczeniami teatralnymi  pod okiem fachowców – reżyserów,   krytyków i uznanych aktorów.

„Kuropatwy” urzekły widownię nie tylko świetną grą aktorską,   wyśmienitym wokalem i sprawnością fizyczną, ale także nowatorskim pomysłem na inscenizację tak ambitnego tekstu, jakim niewątpliwie jest „Ptam” autorstwa Krystyny Miłobędzkiej.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Podopieczni Moniki Adamiec już od 5 lat zapraszani są na ogólnopolskie przeglądy teatralne i zdobywają nagrody na najważniejszych festiwalach teatrów niezawodowych w Polsce, m.in. gdańskim „Moście”,  łódzkiej „Dziatwie”, „Odeonie” i „Teatralnym Kotle” w Andrychowie, będzińskim festiwalu „Best”  czy prestiżowej „Biesiadzie Teatralnej” w Horyńcu-Zdroju.

Informacje o Teatrze M.D.K. i kolejnych pokazach „Ptama” można znaleźć na  blogu:  Teatrmdk.blogspot.com oraz na facebook.pl/mlodedzielne

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama