Zdjęcie: Materiały Atletico Madryt
Reklama

Atletico Madryt, Juventus Turyn, AC Milan – są na liście kilkunastu drużyn, z którymi zmierzą się młodzi piłkarze Stali Rzeszów. 

Stal Rzeszów jest pierwszym klubem piłkarskim w Polsce, który został partnerem fundacji “Ja Też Mam Marzenia”, słynącej z organizowania prestiżowych turniejów dla dzieci i młodzieży. Fundacja dotychczas organizowała m.in. IX Międzynarodowy Turniej Sokolika o Puchar WIŚNIOWSKI U10 w Starym Sączu oraz IV Międzynarodowy Turniej Termy Gorący Potok Cup U9 w Zakopanem.

Stal Rzeszów została partnerem głównym tego drugiego turnieju i od najbliższej edycji zakopiańskie rozgrywki będą nosiły nazwę Stal Rzeszów Steel Cup o Puchar Prezesa Fibrain – Zakopane 2019. Na mocy porozumienia drużyny Stali z roczników 2009 oraz 2010 zagrają w turniejach bez eliminacji.

Jak poinformował rzeszowski klub na swojej stronie internetowej, lista zespołów, z którymi przyjdzie się zmierzyć młodym piłkarzom Stali, jest imponująca: Atletico Madryt, Juventus Turyn, AC Milan, FC Porto, Benfica Lizbona, Borussia Dortmund, Hertha BSC Berlin, RB Leipzig, PSV Eindhoven, Everton FC, Cardiff City FC, Stoke City FC, Rapid Wiedeń.

W turniejach uczestniczyć będą również największe i najlepsze polskie akademie: Lech Poznań, Legia Warszawa, Śląsk Wrocław, czy Pogoń Szczecin. – Zdecydowaliśmy się nawiązać współpracę z klubem, który ma wielkie tradycje. Całe Podkarpacie i Małopolska spoglądają w kierunku Stali Rzeszów, na jej dynamiczny rozwój – mówi Tomasz Popiela, prezes fundacji “Ja Też Mam Marzenia”. 

– Udział w organizowanych przez nas turniejach jest wielkim splenorem dla wszystkich polskich zespołów młodzieżowych. Chcemy być blisko Stali Rzeszów, która ma wszelakie dyspozycje by za kilka lat zapukać do bram Ekstraklasy i chlubić się posiadaniem jednej z najlepszych Akademii Piłkarskich w naszym kraju – dodaje Tomasz Popiela. 

Rafał Kalisz, prezes Stali Rzeszów, mówi, że sprawdzenie się na boisku z najlepszymi młodzieżowymi zespołami na świecie jest dla klubu niezwykłym wyróżnieniem. – Udział naszej Akademii w tego typu projektach pozwala na jej rozwój i integrację z zagranicznymi klubami, co wkrótce może spowodować, że i nasz ośrodek piłkarski będzie na równi z tymi z Europy – uważa Rafał Kalisz.

Oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

5 KOMENTARZE

  1. Oj zdziwiłbyś się. Żadne wartościowe doświadczenie, oni prawie nie będą pamiętać nic z tego. Tylko tyle, że grali z takimi zespołami, a niekonieczne co się na turnieju działo. To jedynie będzie informacja dla trenerów jak dzieci rokują.

  2. Zagrają wkoncu zobaczą jak się gra w piłkę bo chodząc na seniorów widzą samych pedałów z włosami na żelu i pijakow co się piłkarzami nazywają a tak naprawde są zwykłymi kolkami.

  3. Dla młodych będzie to bardzo wartościowe doświadczenie. Oby zaprocentowało w przyszłości.

    PS. Redakcjo, na Twitterze profil “@Atletico” należy do brazylijskiego zespołu Atletico Mineiro, nie do Atletico Madryt.

Comments are closed.