Zdjęcie: materiały organizatorów

Promocja młodych projektantów, wizażystów, fotografów oraz innych artystów – to cel wyjątkowego pokazu mody pod hasłem „Młodzi z klasą”. 30 czerwca odbędzie się on na skwerze Millenium Hall w Rzeszowie. 

Podczas pokazu, który rozpocznie się o godz. 19:00, zobaczycie autorskie projekty przygotowane specjalnie na to wydarzenie, m.in. stroje wieczorowe, ciekawe propozycje ubrań do szkoły czy stylizacje na specjalne okazje. A do tego profesjonalne makijaże i fryzury.

– W rolę modelek i modeli wcielą się uczniowie, którzy zaprezentują nie tylko stroje, ale także wykonane specjalnie na pokaz makijaże i fryzury – tłumaczy Alicja Grążka z Rady Młodzieży Rzeszowa, organizator I Pokazu Mody. 

– Wszystko będzie oczywiście dziełem uczniów rzeszowskich szkół, którzy w ten sposób będą mieli okazję pokazać, jak bardzo są uzdolnieni. W czasie pokazu projektanci będą też opowiadać o strojach, które przygotowali – mówi Alicja Grążka. 

Temat pokazu to: „klasycyzm i elegancja”. Aby idealnie przygotować się do pokazu zaplanowano dwa spotkania: pierwsze 15 czerwca w Młodzieżowym Domu Kultury, by poznać uczestników i omówić sprawy organizacyjne oraz drugie – 25 czerwca przy Millenium Hall, aby przeprowadzić pierwszą próbę.

– Kolejne spotkanie odbędzie się dzień przed wydarzeniem, czyli 29 czerwca. Wówczas planujemy próbę generalną – zapowiada Alicja Grążka. Młodzieżowy pokaz mody jest też okazją dla wolontariuszy zaangażowanych w ten projekt, do zdobycia nowych doświadczeń i kompetencji.

– Wszystko sami planujemy, organizujemy, szukamy partnerów, musimy pilnować różnych terminów i załatwiać różnego rodzaju sprawy. W szkole takich umiejętności nie mamy jak zdobyć, a one na pewno przydadzą nam się w dorosłym życiu, w przyszłej pracy – mówi Kornelia Konopka, wolontariuszka pomagająca przy organizacji pokazu mody.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Partnerami wydarzenia są: Millenium Hall i Estrada Rzeszowska.

Rada Młodzieży Rzeszowa jest organem doradczym Rady Miasta Rzeszowa. Tworzą ją uczniowie rzeszowskich szkół średnich, reprezentujący swoje placówki na cotygodniowych zebraniach oraz ogólnopolskich sympozjach, gdzie są przedstawicielami głosu młodych rzeszowian.

Na sesjach rady poruszane są kwestie związane z problemami rzeszowskiej młodzieży oraz przedstawiane są pomysły, jak je rozwiązać. Rada Młodzieży wspiera liczne inicjatywy społeczne i wydarzenia kulturalne, m.in. Maraton Pisania Listów Amnesty International, koncerty charytatywne, „Ferie w Mieście” czy prace lokalnego sztabu WOŚP.

Kadencja radnych RMR trwa 2 lata – obecna, już piętnasta, kończy się w październiku 2023 roku. 

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama