Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości złożyło własny wniosek do budżetu obywatelskiego Rzeszowa. Proponują budowę bloku czynszowego z mieszkaniami na wynajem. Propozycja młodych z PiS to odpowiedź na wielki problem braku mieszkań dla młodych, mało i średnio zarabiających rodzin.

– Dostępność mieszkań jest czynnikiem decydującym o tym czy młody człowiek zdecyduje się pozostać w danym mieście, pracować w nim i założyć rodzinę. Należy robić wszystko, aby ułatwić młodemu człowiekowi start i zatrzymać postępującą emigrację zarobkową – mówi przewodniczący Forum Młodych Marcin Fijołek.

Przeciętne miesięczne wynagrodzenie w Polsce nie wystarcza na nabycie nawet 1 m kw powierzchni mieszkania. W krajach zachodnioeuropejskich za przeciętną pensję obywatele mogą zakupić ok. 2-3 m kw mieszkania.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Zebraliśmy wymaganą liczbę podpisów pod projektem budowy bloku czynszowego i chcemy dzisiaj złożyć nasz wniosek w Urzędzie Miasta. Mamy nadzieję, że komisja, która będzie weryfikować wnioski pozytywnie ustosunkuje się do tego pomysłu, ponieważ w naszej ocenie jest to znakomite rozwiązanie, które pozwoli w pewnym stopniu zachęcić młodych ludzi do pozostania w Rzeszowie i właśnie z tym miastem związać swoją przyszłość – powiedziała Patrycja Biśto.

Propozycje do budżetu obywatelskiego Rzeszowa, który wynosi 5 mln zł, można składać jeszcze tylko dzisiaj.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama