Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Pomimo epidemii Estrada Rzeszowska stara się dbać o rozwój młodzieży. Dlatego ogłasza nabór projektów do kolejnej edycji „Młodzież dla Miasta” – o nazwie „7.2 online”.

Incjatywę tę Estrada realizuje od 2013 roku w ramach Rzeszowskiego Inkubatora Kultury. Jego celem jest przygotowanie uczniów i studentów z Rzeszowa do tworzenia projektów według własnego pomysłu z zakresu kultury, działań artystycznych, społecznych i sportowych realizowanych na terenie Rzeszowa.

W ramach „Młodzieży” młodzi mogą zdobyć cenną wiedzę z zakresu zarządzania projektem, rozliczania go, a także kreatywnego myślenia. Do pomocy dostają doświadczonych mentorów, którzy podpowiadają kierunek rozwoju zgłoszonych inicjatyw, sposoby na nawiązywanie kontaktów z potencjalnymi sponsorami lub odbiorcami ich oferty.

W tym roku odbędzie się już ósma edycja „Młodzieży dla Miasta”, która ze względu na trwającą pandemię została nazwana edycją „7.2 online”.

– Dlaczego tak ją oznaczyliśmy? W kolejności realizacji jest to już 8. edycja, a druga w formule konkursowej. Mając na względzie fakt, iż edycja 7.1 nie została rozstrzygnięta (z powodu lockdownu – przyp. red.), postanowiliśmy ją niejako reaktywować, nadając bieżącej nr 7.2. – wyjaśniają organizatorzy.

– Chcąc pozostawić młodzieży szanse na realizację ich pomysłów bez względu na dostępność obiektów, potencjalny kolejny lockdown dopuszczamy do zgłoszenia projekty online, które będą dodatkowo premiowane – dodają.

Projekty do 30 listopada można zgłaszać w trzech kategoriach: szkoły średnie, szkoły wyższe lub indywidualnie TUTAJ. Do wygrania jest stypendium w wysokości 1000 zł, 750 zł i 500 zł.

Zdjęcie: Estrada Rzeszowska

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: