Mniej utrudnień na osiedlu 1000-lecia. W czwartek otworzą nowy most

W czwartek (2 grudnia) zostanie otwarty dla ruchu nowy most na Przyrwie w ciągu ulicy Siemieńskiego. Nowa przeprawa jest szersza – ma trzy pasy ruchu.

 

Zdjęcia: Bartosz Gubernat / Urząd Miasta Rzeszowa

Budowa nowego mostu to część przebudowy całego układu drogowego pomiędzy ul. gen. Maczka a rejonem biurowca Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Inwestycja zakłada m.in. poszerzenie do trzech pasów ulicy Siemieńskiego. Trzeba było wybudować także nowy most na rzece Przyrwa. Stary był zbyt wąski, aby zmieścić na nim dodatkowy, trzeci pas.

Wraz z mostem firma Strabag, która przebudowuje drogi, odda do użytkowania także fragment ulicy Siemieńskiego, pomiędzy ulicami gen. Maczka a Kosynierów. Na tym odcinku gotowa jest już nowa jezdnia, chodniki i ścieżka rowerowa.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Prace w tym rejonie postępują bez zakłóceń – cieszy się Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa. – Chcemy je zakończyć jak najszybciej, aby usprawnić ruch w tej okolicy. Otwarcie nowego mostu to zakończenie ważnego etapu inwestycji. Dzięki niemu mieszkańcom osiedla 1000-lecia będzie łatwiej dojechać do domów – twierdzi Fijołek.

Budowa będzie kontynuowana natomiast na pozostałym odcinku – od ul. Kosynierów, po wiadukt kolejowy w rejonie ul. Batorego, stąd przez ul. Styki i Śniadeckich w rejon ZUS, gdzie powstanie rondo. Cały układ drogowy na tym odcinku ma powstać do jesieni przyszłego roku. Inwestycji będzie kosztowała około 50 mln zł.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama