Zdjęcie: Wojciech Kaszuba

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie organizuje spotkanie z bohaterami programu „Moda na język polski”. Gośćmi spotkania będą: dr hab. Joanna Rusin, prof. UR, prof. dr hab. Kazimierz Ożóg i Adam Bienias.

Spotkanie odbędzie się 21 lutego, o godz. 17:00, w WiMBP przy ulicy Sokoła 13. Wstęp wolny. Spotkanie organizowane jest przy okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego.

„Moda na język polski” to program redaktora Adama Bieniasa z udziałem prof. dr. hab. Kazimierza Ożoga oraz dr hab. Joanny Rusin, prof. UR, emitowany na antenie TVP Rzeszów.

Program liczy już ponad 100 odcinków. Ten barwny i interesujący cykl przybliża widzom „na poważnie i z przymrużeniem oka o naszym języku i literaturze”. Każdy odcinek otwiera widzom bogactwo różnych aspektów języka ojczystego.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Gośćmi w niemal każdym odcinku są osoby związane z kulturą i sztuką, m.in. aktorzy, muzycy, pisarze, naukowcy. W programie poruszana jest problematyka współczesnej polszczyzny i zachodzących w niej zmian w różnych kontekstach kulturowych i społecznych.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama