Reklama

Rzeszowski Teatr Przedmieście zaprasza na premierę spektaklu „Odkąd zniknęła…” w wykonaniu Edwarda Kotłowskiego. Odbędzie się on w sobotę (21 marca).

„Odkąd zniknęła…” to monodram w wykonaniu Edwarda Kotłowskiego, aktora od 50 lat związanego z Teatrem Dramatycznym im. Józefa Żmudy w Stalowej Woli. Klasyczny poemat Juliusza Słowackiego „W Szwajcarii” zostanie przedstawiony w całkiem nowej interpretacji. Spektakl staje się dla aktora pretekstem do głębokiej refleksji nad utraconą młodzieńczą miłością, pamięcią i przemijaniem.

Pracę nad tekstem „W Szwajcarii” Kotłowski rozpoczął ponad 40 lat temu. Mimo wielu prób i ciekawych pomysłów na inscenizacje poematu nie doszło do wystawienia utworu na scenie. Dzisiaj staje przed nami 80-letni człowiek, który słowami poezji wyznaje prawdę o swoich niezrealizowanych marzeniach.

Poemat Juliusza Słowackiego zestawiony z osobistymi przeżyciami aktora zaskakuje dynamiką, aktualnością i szczerością wypowiedzi. Teatr nieprzypadkowo wyznaczył dzień premiery spektaklu na 21 marca. Wtedy jest Międzynarodowy Dzień Poezji i jednocześnie pierwszy dzień wiosny.

Spektakl rozpocznie się o godz. 19:00. Bilety w cenie 15 zł, rezerwacje pod numerem tel. 667 714 730.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: