Zdjęcie: Jakub Dworak / Rzeszów News
Reklama

Tomasz Piątek, autor głośnych książek o Antonim Macierewiczu, byłym ministrze obrony narodowej, w środę 15 maja przyjedzie do Rzeszowa. Będzie promował swoją najnowszą książkę “Morawiecki i jego tajemnice”. 

– Książka zawiera analizę działalności premiera RP i jego powiązań. Opiera się na setkach dokumentów – od raportów firm po akta SB i Stasi. Ujawnia fakty i przedstawia świadectwa, które wielu mogą zaszokować. Tomasz Piątek opowie na żywo o jej kulisach – zapowiada podkarpacki Komitet Obrony Demokracji.

To właśnie na zaproszenie KOD-u do Rzeszowa przyjedzie Tomasz Piątek, który w 2017 roku wydał książkę o Antonim Macierewiczu (“Macierewicz i jego tajemnice”) na temat jego związków z Kremlem, a rok później kontynuował analizę życiorysu byłego szefa MON w rządzie PiS w książce “Macierewicz. Jak to się stało”. 

Tym razem Tomasz Piątek wziął pod lupę premiera RP Mateusza Morawieckiego, w przeszłości bankowca, który z fotela premiera wygryzł Beatę Szydło. Wydawca książki “Morawiecki i jego tajemnice” przypomina, że Mateusz Morawiecki z dnia na dzień stał się  jedną z twarzy przejmującego władzę obozu PiS. 

– Obdarzony szczególnym zaufaniem Jarosława Kaczyńskiego umiejętnie poszerzał zakres swych uprawnień wicepremiera. Rządowa propaganda lansuje wersję, według której Morawiecki miałby być fachowcem, doświadczonym graczem gospodarczym z chlubną kartą w życiorysie z lat 80., kiedy to stał u boku ojca jako bojownik antykomunistycznego podziemia – zapowiada wydawca książki “Morawiecki i jego tajemnice”.

Tomasz Piątek zadaje sobie i nam pytanie – czy to cała prawda o obecnym premierze? Wielomiesięczna praca w archiwach (także IPN), jak również rozmowy z ludźmi, którzy znali Mateusza Morawieckiego na różnych etapach jego życia, a także skrupulatna analiza jego działalności oraz powiązań towarzyskich, politycznych i biznesowych – wszystko to daje inny obraz, niż ten, który znamy z rządowych czy prorządowych mediów.

Premiera najnowszej książki Tomasza Piątka odbyła się 9 maja. Autor będzie o niej mówił także w Rzeszowie podczas spotkania z czytelnikami w środę, 15 maja, w hotelu Grand przy ul. Dymnickiego. Spotkanie rozpocznie się o 18:00 i potrwa dwie godziny. Wstęp bezpłatny.

Oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: