Zdjęcie: Jakub Rozmus / materiały prasowe

W sobotę, 13 maja, na ulicach Boguchwały, odbędzie się Kryterium Boguchwały. W Super Sprincie wystartować może każdy posiadacz prawa jazdy.

Impreza odbędzie się w ramach „Moto Show”, obejmującego poza Super Sprintem także rajd Retro Carpathia, rundę Mistrzostw Europy Strefy Centralnej w Historycznych Rajdach na Regularność oraz Rajd Nocy Muzeów dla pojazdów zabytkowych.

Kryterium Boguchwały rozegrane zostanie na widowiskowej, 2-kilometrowej próbie, w samym centrum miasta, w okolicach dworca kolejowego i basenów w Boguchwale. Na odcinku rywalizować będą nie tylko uczestnicy Super Sprintu, ale także załogi startujące w Retro Carpathii i Rajdzie Nocy Muzeów, a więc samochody historyczne i zabytkowe.

Bazą „Moto Show” będzie Rynek w Boguchwale, na którym przez cały weekend odbywał się będzie rodzinny piknik motoryzacyjny.

Każda załoga przejedzie próbę sprawnościową trzykrotnie. Przejazdy uczestników Super Sprintu odbywać się będą od godz. 12:00 do 15:00, a po nich rywalizować będą uczestnicy pozostałych rajdów. Wcześniej odbędzie się odbiór dokumentów, badanie kontrolne samochodów oraz zapoznanie z trasą.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Do udziału w Kryterium Boguchwały dopuszczeni zostaną wszyscy posiadacze prawa jazdy i sprawnych, dopuszczonych do ruchu drogowego samochodów. Wpisowe wynosi od 150 do 250 złotych. Zgłoszenia przyjmowane będą w formie elektronicznej do 10 maja (środa), do godz. 23:59. Ilość miejsc jest ograniczona.

Szczegóły imprezy i zasady zgłoszeń są na stronie www.automobilrzesz.pl oraz na facebookowym wydarzeniu

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama