motocykle-elektryczne-rzeszow

Motocykle elektryczne są coraz bardziej popularnym sposobem przemieszczania się w mieście. Patrząc na popularność hulajnóg elektrycznych widać, że jednoślady na prąd sprawdzają się w miejskiej dżungli bardzo dobrze. Jednak motocykl czy skuter nie jest tak „poręczny”, jak hulajnoga.

Ładowanie elektrycznego motocykla w domu i w mieście

Aby elektryczny jednoślad był wygodny w użytkowaniu, musi dać się też łatwo naładować. Hulajnogę wystarczy zanieść pod gniazdko w pokoju i podłączyć do prądu. W przypadku skutera czy motocykla warto dysponować miejscem ładowania. Chcąc ładować motocykl w publicznych punktach ładowania, należy upewnić się, że wybrany model oferuje taką możliwość. W przeciwnym wypadku konieczna będzie odpowiednia przejściówka. 

Dobrą alternatywą może być wyjmowany akumulator, który można po prostu zanieść pod gniazdko – dokładnie tak, jak hulajnogę. Warto uwzględnić, że w skuterze elektrycznym, który jest klasyfikowany jako motorower, taki akumulator waży co najmniej około 10-12 kg. Dlatego noszenie go może wymagać nieco krzepy.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Opony wpływają na możliwości elektrycznych jednośladów

Zarówno elektryczne motocykle, jak i skutery na prąd wymagają odpowiedniego ogumienia. Czołowi producenci opon motocyklowych – jak Pirelli (dostępne na sklepopon.com/opony-motocyklowe/pirelli) czy Metzeler, mają w swojej ofercie modele dopasowane do potrzeb elektrycznych jednośladów. Opony motocyklowe w korzystnych cenach są dostępne na sklepopon.com/opony-motocyklowe z darmową dostawą. Wybierając opony wysokiej jakości, nie tylko zwiększamy bezpieczeństwo jazdy motocyklem elektrycznym. Parametry dopasowane do charakterystyki napędu elektrycznego optymalizują również przebieg, dzięki czemu zwiększy się zasięg na jednym ładowaniu.

Optymalizacja zużycia energii i zarządzanie zasięgiem

Zwiększenie zasięgu motocykla elektrycznego wymaga nie tylko zaawansowanej technologii baterii, ale także świadomego zarządzania zużyciem energii. Wykorzystanie trybów jazdy o ograniczonym zużyciu energii oraz technik eco-drivingu, takich jak płynna jazda bez gwałtownego przyspieszania i hamowania, znacząco wpływa na efektywność energetyczną. Dodatkowo, nowoczesne motocykle elektryczne często wyposażone są w systemy regeneracji energii podczas hamowania, co pozwala na odzyskiwanie części energii i zwiększenie zasięgu.

Reklama