Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie
Reklama

Stan techniczny motocykli i prędkość, z jaką się poruszają motocykliści, w czwartek od rana na podkarpackich drogach sprawdzają policjanci. 

Celem policyjnej akcji “Motocykl” jest dbanie o bezpieczną i rozważną jazdę oraz egzekwowanie przestrzegania przepisów ruchu drogowego, zwłaszcza przez motocyklistów. W niedzielę w Rzeszowie doszło do tragicznego wypadku z udziałem motocyklisty, w poniedziałek ranny został 34-letni motocyklista.  

To właśnie motocykliści od rana w czwartek na podkarpackich drogach są pod szczególnym nadzorem policjantów. 

– Funkcjonariusze będą przede wszystkim kontrolować kierujących jednośladami, sprawdzać stan techniczny pojazdów oraz trzeźwość kierujących. Na ich pobłażliwość, nie będą mogli liczyć także kierowcy, jadący z nadmierną prędkością, która jest główną przyczyną wypadków drogowych – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

Policjanci zwracają też uwagę na nieprawidłowe wyprzedzanie, wymuszanie pierwszeństwa przejazdu oraz problemy z prawidłowym włączeniem się do ruchu, które także są przyczyną zdarzeń z udziałem motocyklistów. Policjanci apelują o wzajemny szacunek i uwagę – Kierowcy muszę widzieć się wzajemnie i właściwie na siebie reagować – podkreśla KWP.

Funkcjonariusze apelują do motocyklistów o bezpieczną i rozważną jazdę, o unikanie ryzykownych manewrów, przestrzeganie przepisów oraz stosowanie się do zasady ograniczonego zaufania wobec innych użytkowników dróg. Kierowcom samochodów policjanci przypominają, że motocykliści to równorzędni uczestnicy ruchu.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: