Reklama

Policjanci zatrzymali prawo jazdy motocykliście, który rażąco naruszył przepisy ruchu drogowego. 25-latek, przewożąc pasażera, jechał ponad 200 km/h.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu, patrolując nieoznakowanym radiowozem z video-rejestratorem drogę wojewódzką 871, na odcinku Wisłostrady w rejonie miejscowości Nagnajów, zauważyli motocykl marki Honda. Jechały nim dwie osoby. Motocyklista poruszał się z nadmierną prędkością, zmieniał pasy ruchu i wyprzedzał nie włączając kierunkowskazów.

Policjanci postanowili zatrzymać motocyklistę. W czasie pościgu kilkakrotnie zmierzyli jego prędkość, który na pewnych odcinkach Wisłostrady, jechał nawet ponad 200 km/h. Policjanci zatrzymali pędzących motocyklem. 25-letni kierowca nie potrafił wyjaśnić swojego zachowania i przyznał się do wykroczeń.

Ponadto policjanci ujawnili brak ważnych badań technicznych pojazdu. Policjanci zatrzymali kierowcy dowód rejestracyjny. Za rażące wykroczenia, które naruszały bezpieczeństwo w ruchu drogowym, policjanci zatrzymali 25-latkowi także prawo jazdy i sporządzili wniosek do Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu o ukaranie.

Mężczyźnie grozi kara grzywny nawet do 5000 zł.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama