Do groźnego zdarzenia doszło dziś rano przy – wydawałoby się – świetnych warunkach drogowych. Kierujący motocyklem stracił panowanie nad pojazdem na wiadukcie. Powierzchnia jezdni okazała się zdradliwa.
Niebezpieczny poślizg na wiadukcie
Do groźnego zdarzenia doszło na jednym z wiaduktów w powiecie kolbuszowskim, w miejscowości Majdan Królewski. Kierujący motocyklem stracił panowanie nad pojazdem na śliskiej nawierzchni i upadł. Pomimo słonecznej pogody powierzchnia jezdni pomiędzy godziną 7 a 8 okazała się niebezpiecznie śliska.
Szczęście w nieszczęściu
Motocyklista, który był trzeźwy, doznał ogólnych obrażeń, w tym stłuczenia nogi oraz rozcięcia głowy. Po udzieleniu pierwszej pomocy na miejscu, służby medyczne zdecydowały o jego przewiezieniu do szpitala w celu dalszej diagnostyki.
Warunki atmosferyczne zaskakują kierowców
Krzysztof Wojda, aspirant sztabowy Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej, zwraca uwagę na konieczność dostosowania prędkości i stylu jazdy do aktualnych warunków atmosferycznych.
– O tej porze roku jezdnie stają się śliskie i nieprzewidywalne – przestrzega Wojda. – Rano i wieczorem, gdy temperatura spada poniżej zera, wiadukty i zacienione odcinki dróg mogą być szczególnie niebezpieczne.
Niepozorne zagrożenie
Wiadukty, zwłaszcza te położone nad ciekami wodnymi, są podatne na szybkie zamarzanie wilgoci, nawet przy pozornie korzystnych warunkach pogodowych. Śliska nawierzchnia jest trudna do zauważenia, co może prowadzić do niespodziewanych poślizgów. Nawet doświadczeni kierowcy i motocykliści mogą mieć trudności z opanowaniem pojazdu w takich sytuacjach.
(red)

![Ogromna bomba lotnicza w Rzeszowie. Do akcji wkroczyli saperzy [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/bomba-lotnicza-rzeszow1-218x150.jpg)




![Pożar kościoła na Podkarpaciu. Ogień strawił wnętrze świątyni, trwa ustalanie przyczyn [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/pozar-kosciol-przemysl1-218x150.jpg)












![Z Rzeszowa na europejskie tory. Igor Polak rusza na maraton wyścigowy Formuły 4 [ZDJĘCIA, WIDEO]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/Igor-Polak-Formula4-0-1-218x150.jpg)









![Zrób zakupy i bezpłatnie sprawdź stan zdrowia. „Zdrowie pod Kontrolą” w sobotę w Galerii Rzeszów [ZDJĘCIA] zdrowie pod kontrolą galeria rzeszów](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/zdrowie-pod-kontrola-03-218x150.jpg)
![Uroczyste czepkowanie. Absolwenci Pielęgniarstwa i Pracy socjalnej WSIiZ odebrali dyplomy [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/IMGL3566-218x150.jpg)



![Nowa atrakcja dla aktywnych w Rzeszowie. Trwają prace w lesie na Słocinie [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/04/slocina-prace-las-218x150.jpg)

![Wyjątkowy tunel w powiecie rzeszowskim objęty ochroną. To turystyczna perełka [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/03/tunel-szklary1-218x150.jpg)




![Rzeszowskie rondo gwiazdą kanału „Stop Cham”. Nagranie ze stłuczki pod Bi1 podbija sieć [WIDEO] stłuczka B1](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/wypadek-218x150.png)


![Ogromna bomba lotnicza w Rzeszowie. Do akcji wkroczyli saperzy [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/05/bomba-lotnicza-rzeszow1-100x70.jpg)

