Do wypadku doszło koło godziny 19:00 na drodze krajowej numer 19, w miejscowości Wyżne. Wypadek był na tyle poważny, że przez kilka godzin zablokowany były oba odcinki drogi pomiędzy miejscowościami Babica i Połomia. Samochody kierowane były na objazdy drogami lokalnymi.
Na miejsce pojawiły się Ochotnicza Straż Pożarna w Wyżnem, Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza ze Strzyżowa, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz policja. Przyczyny wypadku badana grupa dochodzeniowo-śledcza.
W Polsce zderzenia pojazdów ze zwierzętami stają się coraz większym problemem. Według statystyk zdarzeń drogowych i wypadków zaczęło przybywać od 2017 r. W ciągu ostatnich kilku lat odnotowano ich dalszy wzrost.
Według dostępnych statystyk, najwięcej kolizji ze zwierzętami dochodzi w godzinach od 4:00 do 7:00 rano oraz od 17:00 do 23:00, głównie w miesiącach wiosennych (szczyt w maju) oraz jesiennych (październik i listopad). Przy tak gorącym lecie zwierzęta mogą poruszać się jednak dalej od swoich naturalnych terenów poszukując źródła wody.
Z danych policji wynika, że w maju 2024 r. odnotowano 771 kolizji ze zwierzętami. Stanowiło to w tym miesiącu aż 35 proc. wszystkich wypadków drogowych.
W 2021 roku w Polsce odnotowano ok. 14 tys. wypadków drogowych, w których udział brały zwierzęta. Większość tych incydentów miała miejsce na drogach regionalnych i krajowych, zwłaszcza tam, gdzie brak jest odpowiedniego oznakowania ostrzegającego przed możliwością wtargnięcia dzikich zwierząt na jezdnię.
![Tragiczny finał czołowego zderzenia na DK 28. Nie żyje 22-letni motocyklista [ZDJĘCIA] Zdjęcie: Wypadek w Leszczawie Dolnej (fot. KMP Przemyśl)](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/wypadek-leszczawa-dolna2-218x150.jpg)



![Gigantyczny pożar 250 bel słomy. Poszły z dymem mimo wielogodzinnej walki strażaków [ZDJĘCIA] pożar słoma baloty](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/Raclawowka-pozar-balotow-slomy-07-1-218x150.jpg)

![Koniec poszukiwań na Jeziorze Solińskim. Ciało 45-latka było na głębokości ponad 50 metrów [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/solina-poszukiwania-ciala-wopr-3-218x150.jpg)
![Pożar byłych zakładów mięsnych w Hermanowej. Interweniowali strażacy z Rzeszowa [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/pozar-hermanowa-zaklady-miesne0-218x150.jpg)
![Pożar domu pod Rzeszowem, właściciel doznał poparzeń. Czy winna była fotowoltaika? [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/pozar-kakolowka-218x150.jpg)










![Pekao Rzeszów Bike Festival 2026. Najlepsi stanęli na podium [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/IMG_8221-218x150.jpg)
![35. Rajd Rzeszowski 2026. Wielkie ściganie wraca na Podkarpacie. Znamy trasę i program [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/Rajd-Rzeszowski-2025-fotMaciejNiechwiadowicz0-218x150.jpg)




















![Szybciej do Jasionki i Rzeszowa. Pierwszy fragment rozbudowanej S19 gotowy [WIDEO, ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/07/s19-sokolow-jasionka-2kilometry4-218x150.jpg)
![Tragiczny finał czołowego zderzenia na DK 28. Nie żyje 22-letni motocyklista [ZDJĘCIA] Zdjęcie: Wypadek w Leszczawie Dolnej (fot. KMP Przemyśl)](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/08/wypadek-leszczawa-dolna2-100x70.jpg)


