Zdjęcie: Materiały organizatorów

Prezenty dla dwóch rzeszowskich domów dziecka i placówki w Kańczudze przygotowują rzeszowscy motocykliści. Każdy z Was może dorzucić swoją cegiełkę pomocy.

 „Motomikołajki” to ogólnopolska akcja niesienia pomocy dzieciom z publicznych domów dziecka. Na Podkarpaciu koordynatorami inicjatywy od 2011 roku są „Podkarpackie 2 kółka” – forum motocyklistów.

W tym roku miłośnicy dwóch kołek zbierają pieniądze na upominki dla dzieci z rzeszowskich domów dziecka: „Mieszko” (ul. Nizinna 30) oraz Rodzinnego Domu Dziecka M.M. Szurdyga (ul. Łukasiewicza 7). Motocykliści chcą również dotrzeć z prezentami do maluchów z Domu Dziecka w Łopuszce Małej k. Kańczugi.

– Pomoc niesiona dzieciom, które mogą liczyć tylko na pomoc obcych dorosłych jest niesamowita. Nie da się tego opisać, gdy widzi się ogromną radość na twarzach podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych – mówi Dorota Papiernik z „Podkarpackich 2 kółek”.

Celem akcji jest nie tylko przygotowanie dla maluchów paczek mikołajkowych czy podratowanie placówki brakującymi sprzętami, ale też poświecenie własnego czasu po to, aby chociaż przez chwilę pobawić się z dziećmi.

– Kiedy byłam pierwszy raz w domu dziecka chodziła za mną taka dziewczynka, która chciała, żebym się z nią tylko pobawiła, żeby mogła ze mną tylko porozmawiać. Miałam łzy w oczach – wspomina Dorota Papiernik.

Aby akcja mogła się udać forumowicze z „Podkarpackich 2 kółek”, którzy odpowiadają za „Motomikołajki” na terenie Podkarpacia potrzebują wsparcia finansowego.

– W zeszłym  roku udało nam zebrać się około 10 tys. zł. To był rekord. Wówczas zakupiliśmy telewizor dla jednej placówki i mnóstwo upominków dla wszystkich dzieci – mówi Papiernik.

– W tym roku dostaliśmy zgłoszenie, że dom dziecka w Łopuszce potrzebuje sprzętów gospodarstwa domowego. Po ubiegłorocznej akcji zostało nam jeszcze 3 tys. zł. Mamy nadzieję, że uda nam się również ufundować potrzebny sprzęt – dodaje.

Wpłaty można dokonywać do 30 listopada na dom dziecka w Łopuszce i do 4 grudnia na domy dziecka w Rzeszowie przelewem na konto: Grzegorz Drozd, MBank: 55 1140 2004 0000 3702 7053 3000.

Miłośnicy dwóch kółek przebrani za Mikołajów odwiedzą najpierw dom dziecka w Łopuszce Małej (4 grudnia o godz. 12:00), następnie będzie to rodzinny dom dziecka w rzeszowskim Zalesiu (10 grudnia o godz. 14:00) i  placówka „Mieszko” (11 grudnia o godz. 11:00).

joanna.goscinska@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama