Zdjęcie: Tomasz Tomaszewski
Reklama

We wtorek 5 grudnia w rzeszowskiej Galerii Dwa Plany będzie można spotkać się z jednym najbardziej uznanych i cenionych polskich fotografów i pedagogów Tomaszem Tomaszewskim. Wieczorem odbędzie się wernisaż jego wystawy „Wszystko może być wszystkim”.

Tomasz Tomaszewski jest głównym konsultantem polskiej edycji magazynu National Geographic Rzeszowskim miłośnikom fotografii w Galerii Dwa Plany zaprezentuje swój najnowszy zbiór fotografii, które składają się na aktualnie realizowany projekt pt. „Wszystko może być wszystkim / Everything can be anything”.

– Motywacja, która posłużyła do wykonania prezentowanych w tym zbiorze zdjęć, dalece różni się od tej, jakiej zwykle używam w swojej pracy. Najczęściej myślę o tym, aby fotografia czemuś służyła, aby opowiadała historię, próbowała tłumaczyć człowieka drugiemu człowiekowi – mówi Tomasz Tomaszewski.

– Tym razem starałem się wykorzystać jedynie zdziwienie, czysty zachwyt nad światem, czasami radość i rozbawienie, zażenowanie, ale też i niepokój, wszystko, tylko nie chęć opowiedzenia historii. Okazało się to dla mnie niespodziewanie trudnym wyzwaniem, którego powody upatruję w nabytych przyzwyczajeniach. Spróbowałem się z tym zmierzyć, fotografujące kilka tygodni w Polsce w 2016 roku – dodaje.

Wernisaż oraz spotkanie z Tomasz Tomaszewskim odbędzie się we wtorek (5 grudnia) o godz. 19:00. Wstęp wolny. Galeria Dwa Plany znajduje się w Galerii Nowy Świat (ul. Krakowska 20).

Zdjęcie: Tomasz Tomaszewski

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama