Do 12 września mogą zgłaszać się zespoły zainteresowane Grą Miejską „RZESZOWSKIMI ul.ICZKAMI”. Trzeba zebrać co najmniej 3-osobową drużynę.

Grę historyczno-literacką organizuje Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie. Co czeka na uczestników? Rozwiązywanie zagadek, pokonywanie wyznaczonej trasy, rywalizacja drużynowa, atrakcyjne nagrody i historia Rzeszowa zaczerpnięta z książek Marka Czarnoty, informacje na temat Unii Europejskiej oraz kilka słów o literaturze.

Zabawa rozgrywać się będzie w centrum Rzeszowa, w miejscach, które stanowią ważną część historii naszego miasta. Od punktu startowego do mety na uczestników gry czeka 11 punktów. Przy każdym z nich będą mieli do rozwiązania zadania sprawdzające wiedzę z historii Rzeszowa, literatury oraz UE.

Uczestnicy Gry mogą korzystać ze wszystkich dostępnych źródeł wiedzy. Europejska Gra Miejska ma na celu zaktywizowanie i zachęcenie mieszkańców do pogłębiana wiedzy o Rzeszowie, literaturze, a także o UE – poprzez zabawę.

Aby wziąć udział w grze, trzeba zebrać zespół liczący od 3 do 5 osób i zarejestrować go wypełniając formularz zgłoszenia. Decyduje kolejność zgłoszeń. Ważne jest, aby co najmniej jedna z osób w zespole była pełnoletnia.

Literatura, z jakiej można skorzystać, przygotowując się do Gry, to książki Marka Czarnoty: „Rzeszowskie ulice i okolice”, „Podania, legendy i opowieści z Rzeszowa i okolic”, „Rzeszowskie ulice i tuż za rogatkami”.

Gra rozpocznie się 19 września o godz. 10:00 w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie. Każdy zespół wcześniej otrzyma pakiet startowy wraz z materiałami potrzebnymi do Gry.

Dla trzech pierwszych zespołów, które najszybciej pokonają trasę czekają nagrody w postaci bonów. Organizatorzy przewidują również upominki dla wszystkich uczestników zabawy. – Szczegóły zabawy prześlemy zarejestrowanym zespołom przed jej rozpoczęciem – informuje Łukasz Kleska z Biblioteki Publicznej w Rzeszowie.

Zespoły mogą zgłaszać się do 12 września. Zgłoszenia należy przesłać e-mailem na adres: oddzial@wimbp.rzeszow.pl, pocztą na adres: Oddział dla Dzieci i Młodzieży WiMBP w Rzeszowie, ul. Słowackiego 11, 35-310 Rzeszów lub telefonicznie: 17 8669 457, 17 8669 456.

Udział w Grze jest bezpłatny. Szczegóły oraz regulamin na stronie www.wimbp.rzeszow.pl.

Gra „RZESZOWSKIMI ul.ICZKAMI” jest współfinansowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego w ramach XXII. Europejskich Dni Dziedzictwa 2014 przebiegających pod hasłem: „Dziedzictwo -źródła tożsamości”.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama