Zdjęcie: Pixabay

MPWiK zapewni wodę nowemu osiedlu w Rzeszowie. W rejonie ulicy Przemysłowej powstaje duża pompownia wody i sieć wodociągowa.

Przy łączniku ulic Podkarpackiej i Przemysłowej z trasą S19 powstaje nowe osiedle – Carpatia. Z dwoma budynkami 17-piętrowymi oraz siedmioma 5-piętrowymi. 

Osiedle znajdzie się na „dziewiczym” terenie, w otoczeniu zieleni.

– „Dziewiczy” oznacza nie tylko otoczenie drzew i łąk, ale i brak niezbędnej infrastruktury dostarczającej media – tłumaczy Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa.

Dlatego Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Rzeszowie buduje tam pompownię wody, kanalizację sanitarną i sieć wodociągową. 

– Te kosztowne przedsięwzięcia znacznie podniosą atrakcyjność inwestycyjną terenów sąsiadujących z osiedlem Carpatia – twierdzi Gernand.

Ważna inwestycja

Pompownia wody dla Carpatii ma być gotowa 15 grudnia. Dostarczy wodę zarówno do celów przeciwpożarowych, jak i konsumpcyjnych. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Koszt wzniesienia pompowni oszacowano na 1,7 mln zł. Będzie ona budynkiem jednokondygnacyjnym o powierzchni ponad 95 m kw. Znajdzie się w niej siedem pomp, które przepompują nawet 576 m sześc. wody na godzinę.

Równocześnie trwa budowa sieci wodociągowej, która dostarczy wodę do mieszkańców nowego osiedla. Sieć ma mieć 1173 m długości i 450 mm średnicy. Jej ukończenie zaplanowano na ostatni dzień roku. Budowa pochłonie ponad 1,8 mln zł.

– To bardzo ważna inwestycje. Dzięki nim dotychczas mało atrakcyjne działki staną się ciekawym terenem inwestycyjnym w południowo-zachodniej części miasta – zapewnia Marek Ustrobiński, prezes Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Rzeszowie.

W okolicach Przemysłowej za 1,5 mln zł wybudowano już sieć kanalizacji sanitarnej, która liczy 1300 m. Korzysta z niej m.in. nowo powstała stacja paliw. 

(taz)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama