Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News
Reklama

Muzeum Okręgowe i Muzeum Etnograficzne w Rzeszowa już otwarte dla zwiedzających. Ograniczona liczba osób, nowe godziny otwarcia, obowiązek noszenia maseczek – to tylko część nowych zasad.

Od 12 marca z uwagi na epidemię koronawirusa zostało zamknięte Muzeum Okręgowe w Rzeszowie. Po ponad dwóch miesiącach placówka przy ulicy 3 Maja w środę (20 maja) postanowiła na nowo otworzyć się na zwiedzających.  

Z uwagi na panującą sytuację, niestety, nie będzie można od razu zobaczyć wszystkiego. Na początek dla zwiedzających będą udostępnione ekspozycje znajdujące się w budynku głównym Muzeum Okręgowego oraz Muzeum Etnograficznym.

„Muzeum Historii Miasta Rzeszowa pozostaje zamknięte dla zwiedzających do czasu wprowadzenia rozwiązań, które pozwolą zapewnić bezpieczeństwo sanitarne” – informuje na swoim Facebooku Muzeum Okręgowe. 

Według nowych zasad, w budynku głównym muzeum (ul. 3 Maja) może jednocześnie przebywać 20 zwiedzających, w Muzeum Etnograficznym – 5. Jeśli zostanie otwarte Muzeum Historii Miasta Rzeszowa, wówczas do obiektu jednocześnie będzie mogło wejść jedynie 2 osoby. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Ponadto, każdy zwiedzający musi stosować się do obowiązujących zasad epidemiologicznych. To oznacza, że trzeba dezynfekować ręce, zachowywać dwumetrowe odległości między sobą oraz zakrywać nos i usta. 

Płyn dezynfekujący można znaleźć m.in. przy kasie biletowej, gdzie zakup biletu preferowany jest kartą płatniczą. Ponadto, z uwagi na epidemię jest ograniczony dostęp do szatni. Można w niej zostawić okrycia zmoczone deszczem, parasole oraz plecaki i duże torby w regularnie odkażanych szafkach. 

Z uwagi na wciąż trwającą epidemię, Muzeum Okręgowe oraz Muzeum Etnograficzne będą czynne: we wtorek i piątek w godz. 10:00-17:00 oraz w niedzielę w godz. 12:00-18:00.

Oprac. (jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama